Главная   |   Новости   |   Контакты  Сделать домашней
 Добавить в избранное
флаг Англии флаг Украины флаг Росии
Слов'янська Рідна Віра » ua » Інформація » Про чини та ступенi Духовних провiдникiв

Про чини та ступенi Духовних провiдникiв

4508    17-03-2013, 15:55

1. У Рідній Православній Вірі діють такі духовні чини:

Першоволхв Кола Волхвів-Радетелів, Верховний Волхв Відичного Православ’я, Голова Родового Вогнища Рідної Православної Віри та Першоволхвиння Кола Радетелів, Відаюча Мати Роду є основоположними вчителями та наставниками, які тримають безпосередній зв’язок із світом Прави, вони – Батько й Мати Роду Православного. Навчаються і благословляються Колом Волхвів-Радетелей, є їх голосом у мирському житті. Отримують свою Посвяту, пройшовши усі вікові та варнові посвяти, як наслідок володіння непересічним рівнем розвитку душ. Мають право нести Віру і Віду Прави, тлумачити Покон та надавати остаточні повчання відносно усіх сторін буття Прави, Яви та Нави. Усі православні рідновіри є їх прямими чи опосередкованими (через інших Духовних провідників) учнями.

1.1. Волхв – перший духовний чин. Має право здійснювати всі Святі Таїни, володіє Карбами відання Покону Рода Всевишнього і успішно пройшов випробування. Обов’язково проводить щонедільні Православлення та обряди Річного Кола. Є наставником для Духовних осіб нижчого чину, проводить духовне навчання, здійснює духовне цілительство, є Вчителем Рідної Православної Віри. Продовжує своє духовне навчання у Верховного Волхва і з його благословення поглиблює вчення Рідної Православної Віри власним духовним творінням. Освячується Верховним Волхвом в присутності не менше, ніж трьох інших Волхвів. Проводячи обряд Відогори та Родоварти, діє від імені Верховного Волхва. Має право мати учнів, виступати Духовним Вчителем і Наставником для рідновірів, вогнищан та відаючих.

1.2. Відун – другий чин Духовних осіб. З благословення свого Волхва-Учителя має право здійснювати Колодарні і Життєстверджуючі обряди. Володіє Карбами відання Покону Рода Всевишнього, всією обрядовістю, викладеної в «Требнику Рідної Православної Віри», Священними Переданнями, успішно пройшов випробування у Волхвів-Наставників. Виступає Духовним Наставником для нижчих духовних чинів, вогнищан і рідновірів, продовжує своє навчання у Волхвів. Не має право мати учнів. Освячується Волхвом з благословення Верховного Волхва в присутности не менше, ніж трьох інших Духовних осіб в чині не нижче за Відуна.

1.3. Жрець – третій чин, має право на проведення недільних Православлень, обрядів Колодарних і Життєстверджуючих, пройшов духовне навчання у Волхва-Учителя. Освячується Волхвом з дозволу Верховного Волхва в присутности не менше, ніж трьох інших Духовних осіб в чині не нижче за Жреця. Ім’янарікаючи людей, діє від імені свого Волхва-Учителя та Верховного Волхва. Не має право мати учнів, виступає лише Духовним Наставником для рідновірів, вогнищан та відаючих.

1.4. Обрядодій – четвертий чин Духовних осіб, помічник Жреця. Пройшов обряд Відогори, Першу посвяту у варні Відаючих. Йому дозволяється допомагати старшим духовним особам в проведенні обрядів. У разі відсутности Духовного провідника вищого чину має право на проведення недільного Православлення і обрядів Річного Кола, цілительство та проповідування. Освячується Волхвом, або Відуном з благословення Верховного Волхва в присутности Громади чи трьох Духовних осіб в чині, не нижче Жреця. При відсутності навченого обрядодія (відаючого) у Громаді, тимчасове право на обрядодіяння, під наглядом свого Волхва-Вчителя, може отримати праведний вогнищанин або рідновір.

2. У Рідній Православній Вірі Духовним чином володіють рідновіри обох статей. Загальне звернення до Духовних осіб:

Батько (Мати);

Отче (Матінка).

3. Для освячення в Духовний чин існують наступні вікові обмеження: Обрядодій – від 18 років, Жрець – від 21 року, Відун – від 25 років, Волхв – від 30 років. Крім того, в духовний чин Відуна і Волхва має право вступати тільки одружен(а)ий Слав’ян(ка)ин. В окремих випадках, змінювати вікову межу, вимогу перебування в сімейному союзі має право Верховний Волхв.

4. Подання на освячення в Духовний чин здійснюється Владикою Крайового вогнища Рідної Православної Віри у формі листа-прохання на ім’я Верховного Волхва. Прохання також має право подавати Хранитель Родового Вогнища.

5. Духовний чин Голові Громади надається лише після офіційної реєстрації відповідної Громади Родового Вогнища Рідної Православної Віри в органах державної влади та внесення його Слов’янського імени в паспорт громадянина (України, Російської Федерації тощо).

6. Духовний чин може надаватися також особам, які живуть у віддалених від населених пунктів місцевостях, але проводять проповідь, духовне зцілення і обряди Річного Кола. Такі Духовні провідники обов’язково повинні належати до географічно найближчої офіційно зареєстрованої Громади Родового Вогнища Рідної Православної Віри.

7. При освяченні рідновірів в духовний чин Верховним Волхвом обов’язково повинен бути присутнім Владика краю, або його уповноважений представник, – духовний провідник в чині, не нижче за Волхва.

8. Всі чотири чини Духовних осіб (чоловічої статі) носять позначки на бокових сторонах передпліччя. Обрядодій – у вигляді ромба з чотирьох невеликих алатирів. Жрець – у вигляді трикутника з трьох більших алатирів (один з верху), Відун – два більших алатиря в ряд, Волхв по одному алатирю (не більше трьох пальців кулака), Верхов-
ний Волхв, Відаюча Мати – по одному алатирю (розмір кулак). Духовні провідники чоловічої статі підв’язують пояс на праву сторону, жінки – на ліву.

9. У Рідній Православній Вірі встановлені такі ступені Духовних чинів:

9.1. Голова Громади – четвертий ступінь, Духовний провідник Громади в чині Волхва, Відуна, Жреця або Обрядодія. Призначається на посаду Верховним Волхвом на основі подання Хранителя чи Владики. Освячується у присутности Громади.

9.2. Старійшина – третій ступінь, Духовний провідник Вісі в чині Волхва або Відуна. Призначається на посаду Владикою. Освячується на управління Владикою краю у присутності духовних опікунів Вісі.

9.3. Владика – другий ступінь, Духовний провідник Краю в чині Волхва. Призначається на посаду Верховним Волхвом. Освячується на управління Верховним Волхвом у присутності Кола Відаючих.

9.4. Верховний Волхв – є найвищим ступенем духовного чину. Верховний Волхв обирається всіма Волхвами Рідної Православної Віри без визначення терміну повноважень. Обрання здійснюється не пізніше 40-го дня після смерти його попередника. Освячення на управління здійснюється на священній горі Богит. Верховний Волхв є Головою Родового Вогнища Рідної Православної Віри.

При обранні Верховного Волхва воля його попередника, якщо він припинив свої повноваження природно, а не в результаті зняття духовного чину, приймається Волхвами як воля Богів. У разі сумнівів, хоч би одного з Волхвів, проводиться випробування духовної сили, знань і відань Волхва-наступника.

У період до обрання Верховного Волхва всю повноту влади переймає на себе Хранитель Родового Вогнища, у разі неможливості – Владика, найстарший за віком та духовним саном.

Верховним Волхвом може бути обраний лише одружений муж (чоловік). Його дружина є Відаючою Матір’ю Роду, і разом вони є Першоволхвами православними.

10. Владика, Старійшина і Глава Громади на відповідних рівнях духовного правління є представниками і виразниками інтересів Духовного Центру «Родове Вогнище Рідної Православної Віри». Майнові і правові інтереси Громади також має право представляти Староста Громади, або письмово уповноважений Головою член цієї ж Громади.

11. Зняття Духовного ступеня і чину здійснюється Верховним Волхвом на основі прохання Хранителя у випадках, якщо Духовний провідник:

- відходить в своїх поглядах від віровчення та світогляду Рідної Православної Віри, зрікається Радення Сварожого;

- порушує встановлену духовну сходовершу (порушує настанови Верховного Волхва, рішення Віча Православних Вогнищан чи постанови Кола Відаючих);

- самоусувається від діяльності в Родовому Вогнищі, без поважних причин, більш, ніж на місяць;

- не проводить щотижневих Православлень і обрядів Річного Кола;

- вживає алкоголь, тютюн, психотропні або галюциногенні препарати.

12. Пропозиції щодо зняття Духовного ступеня і чину з рідновіра можуть подаватися Хранителю Старостою на вимогу Загальних Зборів Громади, Старійшиною на вимогу Вісьового Віча, Владикою на вимогу Крайового Віча.

13. Всім Духовним особам Рідної Православної Віри видається документ про освячення (посвідчення).

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
 • Другое измерение Другое измерение
 • Утверждение Родоварты Родовое Огнище Родной Веры Посвящение Утверждение Родоварты Родовое Огнище Родной Веры Посвящение
 • Сва Слава 7 Сва Слава 7
 • Приветствие с Великднем Приветствие с Великднем
 • Велекодня проповідь Володимира Куровського Велекодня проповідь Володимира Куровського
 • Богит. Владимир Куровский. Святилище Богит. Владимир Куровский. Святилище
 • Ярга - славянская йога. Владимир Куровский Ярга - славянская йога. Владимир Куровский
 • Беседа о божественном животворном духе Беседа о божественном животворном духе
 • Как устроено мироздание. Каков путь души Как устроено мироздание. Каков путь души
 • Духовный путь славянина. Имянаречение. Духовный путь славянина. Имянаречение.
Духовная Академия ПРАВьДуховная Академия ПРАВь
Целью обучения является овладение комплексом славянских ведических наук.

Детская Академия «Веда»Детская Академия «Веда»
Детей нужно учить с детства.
Училище «Сурья»Училище «Сурья»
Получите духовное образование, направьте ее на воплощение ведических знаний в своей семье, роде, поселении.
 
Газета «Вера Предков»Газета «Вера Предков»
Газета для славных людей!

объявления:

 

Портал славянской ведической культуры

Строительство храма:

 

Строительство храма
1

1

Чат:

 

admin
admin
7 июня 2016

IfngW,ЗАПРОШУЄМО НА ФЕСТИВАЛЬ «КУПАЛЬСЬКИЙ ВІНОК» 25-26 ЧЕРВНЯ, М.КИЇВ, ТРУХАНІВ О-В http://alatyr.org.ua/ua/novunu_ua
/911-zaproshuyemo-na-festival-kup
alskiy-vnok-25-26-chervnya-mkiyiv
-truhanv-o-v.html
IfngW
IfngW
3 июня 2016

Доброго здравия всем!
Скажите где будет проходить Праздник Купалы в Киеве?
Я недавно начал изучать ведическую культуру и хотел бы показать своей семье традиции предков.
hakuda
hakuda
25 мая 2016

с вами согласен но не чем помочь не могу.
Практик
Практик
4 мая 2016

hakuda,
Здравия Вам желаю, никого обидеть не хотел, но льстить просто так не буду! Я излагаю свою точку зрения и считаю её ОБОСНОВАННОЙ и никакой каки, как вы выразились, не несу и не вношу, пишу чисто по существу и справедливости!!!
hakuda
hakuda
29 апреля 2016

Тот кто хочет работать, ищет способ как сделать работу, тот кто не хочет работать, ищет причины что б неделать работу.
Здравия вам и успехов в начинаниях. И поменьше мне каки в карму за мои слова ;-)
hakuda
hakuda
29 апреля 2016

к щастью в наше время найти сайт для пеервода всей страницы не есть проблема, или можете воспользоваться для получения информации Подключившысь к групе в контакте. Она вроде вся на руском языке.
hakuda
hakuda
29 апреля 2016

Попробуйте воспользоваться сторонними сервисами для перевода всей страницы, или интересующего вас материала.
hakuda
hakuda
29 апреля 2016

Доброго здравия всем. Уважаемый Практик к сожалению всё не так как хотелось бы, как вы заметили но внимания к сайту с точки зрения наполнения на нескольких языках желает лутшего. Тяжело судить такое состояние сайта, незная всех причин.
Практик
Практик
9 апреля 2016

Плохо вы читаете. Вы русский понимаете? Думаю, да! Тогда на нём и пишите, потому как украинский нам сложнее понять, чем вам русский, это же очевидно, просто игнорируете меня и всё своим ответом.
Aeir
Aeir
9 апреля 2016

Практик, попробуйте открывать страници через гугл-переводчик. Укр-рус и рус-укр хорошо переводит

Тільки зареєстровані користувачі можуть писати в чаті.

Опрос:

 

Опрос

Ходите ли Вы в воскресенье на правьславление?^

Да, каждое воскресенье
Практически постоянно, не всегда получается из-за работы/учебы
Да, хожу на колодарные праздники
Нет, потому что в моём городе нет общины
Нет, община в моём городе есть, но по своим соображениям на общие славления не хожу, славлю дома.
Не хожу и не собираюсь.Сейчас на сайте:

 Наша кнопка:

 

Родове вогнище

 

Наши друзья:
Московский центр славянской культуры  Академия Родосвет Славянская культура
Телеканал РУСИЧИ. Телеканал здравомыслящих людей! edinaya veda Рейтинг Cодружества Славянских Сайтов Славянский Портал Сварга Славянский Портал Сварга АВЕГА. Соль знаний несущий Ведические ювелирные изделия

поддержка сайта yes.km.ua
Вы можете купить часы как известных брендов, так и недорогие китайcкие часы.