Новости Родового Огнища

22-03-2012
Опубликовано в Новости

IX ВІЧЕ ПРАВОСЛАВНИХ ВОГНИЩАН

Обираючи місце для побудови Духовного центру Родового Вогнища РПВ, навесні 7514 (2006) р., духовні провідники свідомо зосередились на селях Тернопільщини. Адже саме тут якихось 450 років тому (за дослідженнями археологів Русанової та Тимощука) проводились відкриті слов’янські обряди.

На святилище ж Рода-Світовита вільно славили Богів Прави на 250 років довше ніж то було у Києві, і лише каральна експедиція галицьких військ Данила Романовича, в середині ХІІІ ст., змусила волхвів сховати в Збручі образ Рода-Світовита. Цей образ був знайдений селянами із Рамашковець (Хмельницька обл.) влітку 1848 р. Відтоді кумир знаходиться в Краківському музеї (Польша).

Почавши будівництво Духовного центру в селі Раштівці, в 7-ми кілометрах від Богита, ми розуміли, що на цій землі більшість людей вже давно забули про її священне значення. Але, ми не сподівались на тотальну протидію і не прихований зговір влади та греко-католицької церкви. Нам доводилось чути і прокляття, і залякування, і шельмування, доводилось і в рукопашну обороняти наші святині.

У 7517 р. Духовний центр оголосив збір коштів на будівництво храму Рідних Богів. Було зібрано 60 тис. гривень та придбано 5 га. землі в межах с. Раштівці, розраховуючи таким чином побудувати не тільки храм, але й супутні будівлі (власне, повноцінний Духовний центр). Не гаючи часу ми розробили архітектурне рішення, виготовлена товстелезна книга архітектурного проекту (відповідно до вимог законодавства). На 21 березня було призначено закладення фундаменту.

Але, ми знову зіткнулись із законодавчими перепонами, що виникли, як ми здогадуємось, не без сприяння «доброзичливців». Аби звести можливість юридичного перешкоджання будівництву Храму Рідних Богів, наші правознавці працюють і вдень і вночі. Саме вони порадили відкласти справу закладання фундаменту до літа.

Зваживши на обставини та на знаки від Богів, Верховний Волхв в священній єдності з Колом Волхвів прийняв рішення провести в червні 1720 р. IX Віче православних вогнищан так, щоб, вирішуючи організаційні питання, ми здійснили благодатну справу закладення перших каменів в фундамент Храму Рідних Богів.

Коло Волхвів повідомляє усі громади, усіх православних рідновірів та прихильників Віри Предків, про проведення в червні 7520 р. першого всенародного вогнищанського служіння та IX Віча, що покладуть початок побудові Храму Рідних Богів. Звершимо спільно боговдохновенну справу!

53