Обряди

13-02-2012
Опубліковано в Обряди

ТРИЗНА

Суть. Тризна – це славлення Богів, присвячене виключно поминанню померлих. Це обрядодіяння стверджує вічну перемогу Життя над Смертю, завдяки єдності трьох світів у Триглаві Рода Всевишнього. Тризна – це скорочення словосполучення: «Триглав (Трійцю, три світи) знати», тобто відати про спільність трьох рівнів буття і виконувати Cвятий обов’язок підтримання зв’язку між поколіннями незалежно від місця перебування Предків.

Під час цього обряду здійснюються славлення і моління до Рідних Богів, які перебувають у Праві, Яві та Наві, возвеличується їх велич, справедливість і милосердність та вихваляються подвиги і богоугодні діяння славетних Богатирів та померлих Предків нашого Роду. Під час Тризни демонструється глибинне усвідомлення дійсности, праведність, гідність, звитяга та щирість нащадків. За допомогою цього поминального обряду православні рідновіри звертаються до Богів з проханням оберігати і захищати померлих кревників, дати їм можливість виправити усі заподіяні кривди (якщо такі були) і отримати гідне життя у тому світі, де вони перебувають до народження в Яві. Славлення Богів під час Тризни проходить у вигляді читання молитов, співів, обрядових танців, ігор і змагань.

Значення. Обряд Тризни підкреслює те, що взаємовідносини померлих рідновірів із живими родичами після смерти не припиняються. Смерть зупиняє лише явне (видиме, тілесне) спілкування. У Роді Всевишньому людина як сутність, що має вічну душу, ніколи не вмирає, а переходить в Триглаві (Прав, Нав, Яв) лише від одного рівня буття до іншого. Після тілесної «смерти» у Яві вона живе у тілі свого Духа у Праві або Наві, залежно від того, праведно вона провела своє життя чи ні. Незважаючи на те, що ми їх не бачимо, Душі померлих під керівництвом Рідних Богів продовжують свій шлях духовного розвитку у «Тих Світах». Водночас вони взаємодіють і з «живими», допомагаючи або заважаючи їм здійснювати свої задуми і будувати своє життя у Яві. Наш Православний Рід єдиний у трьох світах Прави, Яви і Нави. Отож, в ім’я творення Божого Ладу і вічности Буття, перебуваючи у різних світах, ми постійно підтримуємо духовно-тілесний зв’язок і співпрацюємо. Тому, як ми славимо і молимось до Богів за живих, так ми маємо молитися і за померлих. Під час щирої молитви за померлих у душах тих, які моляться, завжди з’являється глибоке відчуття єдности з Предками, що безпосередньо свідчить про нашу єдність.

Не завжди людина проходить свій шлях у Яві праведно, буває, що вона розриває зв’язок з Рідними Богами, не дотримується законів Прави, замість Правди творить Кривду, сіє безлад і пітьму. Внаслідок цього така Душа не набуває відповідної якости і духовної сили, щоб досягнути Прави, тому вона після «смерти» провалюється у Наву і сама собі завдає величезних страждань. У зв’язку з цим Душі, перебуваючи у потойбіччі, завжди потребують духовної сили, щоб піднятися на вищий щабель. Молитва і славлення Богів за померлих – це найбільша і головніша допомога, яку ми їм можемо дати. Вони додають їм снаги і свідчать перед Богами, що ми пам’ятаємо і потребуємо своїх Предків, отже, вони виростили гідних нащадків, а тому мають право перебувати у Яві та Праві. Молитви і славлення живих очищують і обогосвітлюють душі померлих, незалежно від того світу, де вони перебувають. При цьому слід пам’ятати, що все у Роді Всевишньому взаємопов’язано, якщо ми щось віддаємо іншим, воно, збільшене у сотні разів, до нас же і повертається. Лише засіваючи Правду, Добро, Любов і Справедливість, можна сподіватися на добрий врожай славного буття у вічности Прави Святої.

Умови: Тризни можуть проводитись на прохання рідновірів після Православлень і Славби у храмах, та найкраще, коли вони проводяться на могилі. Усі ми єдині у Роді Всевишньому, тому Тризна по померлих кревниках здійснюється незалежно від їх віросповідання і причини смерти.

Місце проведенняХрами, природні Святилища, могили померлих.

Час проведення: Особливо важливо проводити Обряд Тризни протягом перших днів після смерти, зазвичай, це роблять на третій, дев’ятий і сороковий день по смерти, рік і три роки. Обов’язково здійснюється тризнування по покійному у день його народження, смерти і у день Бога-Опікуна померлого. У випадку, коли душі померлих приходять у Яву і турбують своїх родичів, також необхідно провести поминальний обряд Тризни. Обряд може проводитись як у присутності родичів померлих, так і без них.

Утвор для обряду. Для проведення обряду Волхв повинен мати: дзбан з коливом, Алатир – дев’ятисвічник, обрядовий Алатир на підставці.

Родичі покійного повинні приготувати: записку для Волхва, вказуючи у ній: ім’я померлого, час народження і Бога-Опікуна, дари для громади, 12 свічок на пожертву, коливо – різновид куті, обрядову страву для Тризни. Це своєрідний знак єдности кревників у Триглаві та свідчення безперервности поколінь.

262 Останнє редагування Четвер, 24 травня 2018
Детальніше в цій категорії: « ЛАДИНІ РОСИ ПРАВОСЛАВЛЕННЯ »