Обряди

05-02-2014
Опубліковано в Обряди

ІМ’ЯНАРЕЧЕННЯ

Суть. Ім’янаречення – це долучення і визнання окремішної душі, частиною Великого Роду Православного, роду Слав’янського, роду Орійського. Під час посвяти ім’янаречення, душа духовно і тілесно єднається з Родом Всевишнім, Рідними Богами та Предками Світлими. Вона просочується найвищим бринінням Світла Рода Всевишнього, і в душі починає горіти Відогонь Сварожий, надаючи її більш якісної здатности до миротворення та сили нести людям закони Прави, як найсвятішу основу найправеднішого, Богоугодного життя.

Значення. Обряд ім’янаречення є обов’язковою складовою духов-
ного розвитку кожного нащадка Арійського, Слав’янського роду. У Роді Всевишньому все відбувається узгоджено, у відповідний час та у відповідному місці. Тобто душа, ще до народження знає те, що вона має пережити і чого досягнути. Саме тому душі народжуються там, де вони зразу, або згодом зможуть долучитись до найвищого джерела Божого Духу, яке її досягне у цьому втіленні.

Православне ім’янаречення – це налаштування душі на Шлях Віри-Віди Прави, укріплення у ній духу праведности. Воля до певної дії, відповідний дух – це духовна суть і природа душі людини. Дух праведності, всмоктаний з молоком матері, забезпечує найвищий розвиток душі, сприяє її підняттю до висоти Прави. Наявність певного духу і постійного прагнення до відповідної діяльности – варнова ознака. Не осягнувши свою суть, діючи не у відповідності до своєї духовної якості, можна спотворити долю, затримати духовний розвиток.

У сім’ях рідновірів ім’янаречення проводять з 3 по 9 день, не пізніше сорокового дня від народження дитя. При ім’янареченні у дитячому віці, православному дається подвійне ім’я. Перша його частина – громадська, друга – таємна. Таємна частина дається для додаткового налаштування душі на єдність з Родом Всевишнім та Рідними Богами, його знають лише Духовний провідник та Родителі, у 12-14 літ воно повідомляється отроку (або за потребою).

Духовний провідник повинен знати, коли зачиналось дитя, душу якого Предка кликали Родителі1. Він визначає, під яким сузір’ям народжене дитя, враховує – Темна чи Світла доба Річного Кола, співвідносить з іншими календарними датами. При цьому Духовний провідник обов’язково радиться з Родителями, він пояснює, яке найкраще громадське ім’я потрібно дати їхній дитині, але остаточне рішення можуть прийняти лише вони. Зі свого боку, Родителі неухильно дослухаються до порад Духовного провідника, щодо таємного ім’я, адже Духовний провідник діє за Поконом.

За Православним Відичним Звичаєм – ім’янаречення – це лиш одна з Посвят, тому під час Вікових Посвят також можуть відбутись додаткові ім’янаречення (друге, третє), які проводяться за іншим коном.

Ім’янаречення дитини це лише один з череди родильних обрядів, йому передують: пологи; вибір імени дитини; наречення породіллі Богородицею; вибір кумів; обряд прилучення дитини до Родового Вогнища (рідного дому); обряд закриття Брами Нави («зливки»). Після ім’янаречення проводяться ще пострижини (через рік), вони завершують родильні обряди. На обряд ім’янаречення запрошуються тільки близькі родичі.

Час проведення. Ім’янаречення хлопчиків бажано проводити у четвер (Перунів день), дівчаток у п’ятницю (Макошин день), або у неділю. Немовлят нарікають не пізніше сорокового дня від народження. Бажано нарікати зранку або у світлову пору. У разі серйозної необхідности – незалежно від часу та місця.

Утвор для обряду. Для проведення обряду ім’янаречення Духовний провідник повинен мати: ріг для узвару, Требник, обрядовий Алатир на підставці, сніп трав, землю.

Родителі дитя повинні підготувати: крижмо, образи Богів, срібний Алатир з викарбуваним ім’ям дитя, вишивану оберегами сорочку, калач.

Родина завчасно готує стіл для проведення обряду. На ньому мусять бути кожух навиворіт, зерно, вода, хліб, земля, трисвічник, кумири чи образи Сварога і Лади.

Окрім того, Родителі повинні вибрати божата та божатку (кумів), опікунів дитя, перших помічників у вихованні. Куми повинні розуміти, що на них лягає обов’язок за першим проханням Родителів допомогти дитині усім можливим. Кумів недарма звуть божат та божатка, бо ж вони стають провісниками Богів, обранцями самого Рода Всевишнього, який покликав їх для опіки над дитям. Народження дитя – це величне священнодійство, а жінка, яка народжує дитя, чинить Велике Чудо Живоявлення, вона приводить у світ Бога, бо ж з дітьми на землю сходять наші Боги-Предки, тому слов’яни усіх породіль звали до 40 днів Богородицями.

Сьогодні ми живемо в часи, коли людина народившись на слов'янській землі, довгі роки шукає своє місце і приходить до Рідної Традиції вже, будучи дорослим.

Відновлюючи зв'язок з Рідними Богами, ми отримуємо нові можливості і відповідно відповідальність. Можливості проявляється як відкриття каналу життєвої сили - ЖИВИ. Тобто можливість з'єднуватися з енергією (живи) Рідних Богів, тієї якості якої нам необхідно в конкретний момент життя. Отримуючи посвячення в Рідну Слов'янську Віру, ми беремо на себе відповідальність будувати своє життя згідно з 16 зернами Правди, Поконом, і повчанням духовних провідників.

Починаючи усвідомлено працювати з потоком Живі і Рідними Богами, люди оздоровлюються, позбавляються від різного роду страхів і хвилювань, отримують позитивний душевний заряд і тверду впевненість в завтрашньому дні. Все це проявляється в поліпшенні їхнього життя, вони стають спокійніші, впевненіше, здоровіше, багатшими. Внутрішнє відчуття потоку життя «Живи» і дотримання законів Прави об'єднує людини із Всесвітом, Божественна Сила стає суттю його буття і дає йому право виступати Творцем навколишнього світу і своєї долі.

Людині слід знати основоположні молитви.

1 Для проведення обряди необхідно звернутися до духовного провідника і підготувати:

1. Нагрудний Алатир.

2. Нова вишиванка (біла, бажано куплена
у дива протилежної статі, до обіду не торгуючись).https://krasna.moda

3. Стара одяг (для спалення).

4. Молоко 0.5л.

5. Зерно пшениці 0.5 кг.

6. Мед 50 гр.

7. Мак 50 гр.

8. Пожертвування духовному провіднику за проведення обряду.

Як вибирається ім'я.

Ім'я людини допомагає йому розкрити свій творчий хист, реалізувати свої завдання і виконати своє призначення. Часто слов'янське ім'я складається з декількох коренів і прославляє різні лики Рода Всевишнього і Його якості.

Зазвичай ім'я приходить під час медитації, яку проводить духовний провідник перед обрядом або під час обряду.

духовна перебудова

Після обряду починається перебудова тонких тіл людини, яка триватиме 40 днів. Під час перебудови рідновір щодня читає колослово.https://rodosvit.org.ua/izdaniya/knigi
Повторюючи молитви першого, другого, третього кола по 64 рази. Протягом цього періоду рідновір не вживає м'яса, хмільних напоїв, тютюнових виробів, уникає інформаційного бруду і негідних вчинків, різко скорочує перегляд телепередач і блукання по інтернету, утримується від лайки та інших шкідливих звичок. Сумлінно виконуючи ці настанови, рідновір може перейти до світогляду Миру Любові і Справедливості найбільш короткою дорогою.

Ім'янаречення є першим посвяченням у Слов'янську Традицію, після якого йдуть обряди Радення і Родоварта. Після проходження обряду Родоварті слідують варнові посвяти.

403 Останнє редагування Вівторок, 25 червня 2019