Новини Родового Вогнища

21-08-2019
Опубліковано в Новини

ВОГНИЩАНИ - ОСНОВА РОДОВОГО ВОГНИЩА

Родове Вогнище Рідної Православної Віри - це духовна спільнота, діяльність якої нспрямована на навчання людей і життя у слов'янській відичній традиції, культурі та філософії.

Головна її мета - сприяння еволюційному зростанню Душі та досягненню Ясни (Просвітлення). В основі цього зростання - свобода вибору. Кожен може вибрати для себе той рівень і глибину розвитку та практики, яка йому до душі. При цьому кожен рівень має своє Посвячення, обітниці й обов'язання, які людина бажає виконувати.

РІВНІ ПОСВЯТИ

1. Православний (Відичний) рідновір. Людина пройшла Ім'янаречення прийнята у Слов'янський Рід, і взяла на себе зобов'язання слідувати Покону, Настановам, зрощувати 16 зерен Правди.

Вона регулярно відвідує Славлення і підтримує Слов'янський Рід духовно - п'ятикратною молитвою - і тілесно - добровільними пожертвами та служінням від душі (по добрій волі). Це рівень Любові. Любов до Рода Всебога, Богів і Предків проявляється через обряди, Славлення і творення громад.

2 Радарь. Друга Посвята (Ім'янаречення Раденням), ввступ до ланцюга учнівської наступності - Радення Свароже Вогнища Родового.

Рідновір приймає Духовний Шлях Просвітлення, через духовного учителя - Волхва і стає "двічінародженим". Виконує правило для рідновіра і додатково сповняє Радення колословом (3 кола) і священними станами (медитує). Це рівень Знання. На ньому в школах Рідної Традиці,ї які проводить Відаючий, постійно вивчається Покон, Настанови та різні відичні писання й премудрості для кращої організації життя.

3.Вогнищанин. Третя Посвячта, її отримують лише заслужені радарі. Це рівень усвідомленого та інтенсивного духовного розвитку за допомогою Жива-Ярги (Родосвіту).

Вогнищанин - створює Вогнище. Тобто його житло стає малою обителлю - клубом, центром, малою групою, де під його керівництвом як старшого брата (сестри) рідновіри та всі, хто цікавиться, займаються Жива-Яргою і вивченням Слов'янської Відичної культури. Це рівень Священних Станів (медитації) та глибинного проходження Шляху Просвітлення.

Головна особливість вогнищан у тому, що їх житло стає малою обителлю (домашнім храмом), де вони регулярно збирають людей для радення і щоденної духовної практики. Цей рівень - основа Родового Вогнища, оскільки саме з вогнищан надалі виявляються Відаючі - Обрядодії, Кудесники, Жерці, Відуни та Волхви. Там де живе вогнищанин, там і Вогнище - малий храм і обитель для кожного рідновіра (старовіра), слов'янина. Саме такий підхід дозволив зберегти ланцюг учнівської наступності, Рідну Віру і Слов'янську традицію протягом тисячоліть.

Оскільки головним і визначальним для нас є досягнення Просвітлення (Ясни), а не просто зовнішнє слідування традиції, до матеріальних проявів Звичаю ми ставимося дуже спокійно. Нам немає потреби гнатися за будівництвом величезних храмів або великою масовістю людей. Все масове - поверхневе по своїй суті і не дає реального росту для Душ. Тому найвищими цінностями Родового Вогнища є: Духовні Вчителі - Волхви (просвітлені майстри), сам метод досягнення Ясни (Покон, Жива-Ярга) і громади вогнищан - людей, які реально живуть традицією і щоденною духовною практикою.

Там де живе Відаючий - Волхв, Відун, Жрець, Кудесник, Обрядодій і вогнищанин там для нас Храм, Капище і Обитель. До Вчителя приїжджають, живуть, навчаються. Двері його Обителі завжди відкриті, він - Духовний Батько і майстер, який знає Шлях на Вершину. Капища, Земельні і Святі Місця - самі по собі дуже важливі, але вони лише те, що додається до внутрішньої практики, як і будь-які обряди, ритуали, посади і посвяти.

 Основа всього - саме Радення Жива-Яргою, постійна поглиблена духовна практика - шлях у Внутрішнє й Позамежне, а все "зовнішнє" лише доповнює її.Тому, основа всього - саме вогнищани, Відаючі, духовні майстри, які відкрили для людей двері своїх обителей і живуть шляхом Просвітлення. Вони ті. хто підтримує Вогонь Родового Вогнища, більше того. вони є - сам Вогонь Віри-Віди.

 Чим більше буде справжніх Вогнищан, тим більше буде Вогнищ. Чим більше Вогнищ, тим більше по-справжньому здорових, щасливих і успішних людей. які йдуть шляхом свого Призначення, тим більше Родове Вогнище в цілому.

Володимир Куровський

151 Останнє редагування Четвер, 22 серпня 2019