Духовний Шлях

03-12-2012
Опубліковано в Духовний Шлях Людини

ЗАЗИРНИ У СВОЮ ДУШУ: ПОРА ЛАДУВАННЯ

Народжуючись у світі Явному, кожна людина проходить безліч різних випробувань, які повинні вдосконалити її душу, тіло та розум. Ця життєва наука повинна навчити людину законам Прави та збільшити в її душі кількість Відвогню Божого. Але часто буває так, що вона заплутується у своєму розумінні світу і не здатна знайти вихід.  Маючи невірне уявлення про Всесвіт, людина своєю внутрішньою духовною силою починає навколо себе творити світ, який відповідає її уяві. Якщо вона внутрішньо недобра та нікчемна, то притягує до себе зло та нікчемних людей, і навпаки, якщо людина духовно чиста та радісна, вона притягує до себе лише радість, щастя, успіх. 

Для кожної людини рано чи пізно наступає час, коли їй необхідний духовний учитель, який допоможе розібратися в самому собі та направить до Світла та Правди. В Рідній Православній Вірі духовне навчання здійснюється постійно (повсякчасно) та обрядово (за потребою). Обрядове наставництво називається Ладуванням. Під час обряду Ладування рідновір розкриває свою душу та розповідає Волхву або Відуну про свої душевні та життєві складнощі. Під час обряду духовний учитель виступає наставником душі рідновіра, разом з тим вони занурюються в Священні Стани. Це дозволяє їм віднайти вихід з положення, яке склалося, отримати духовне наставництво від Рідних богів.

Ладування – це життєстверджуючий обряд-навчання, який покликаний допомогти рідновіру в його духовному розвитку та оздоровленні. Воно здійснюється через духовне наставництво та цілительство. Здійснювати священнодійство Ладування мають право лише ті духовні чини Родового Вогнища Рідної Православної Віри, які отримали окремо відповідну Посвяту.

Усяка кривда є наслідком відмови від Божого Світла, Любові та Справедливості. Для того, щоб побачити свою темність, необхідно побачити світло або красу Божої Правди і Добра. Порушуючи закони Прави, забуваючи про необхідність жити в Любові та Справедливості, творячи несправедливість, людина роз’єднує себе зі Світлими Богами та направляється у темряву Нави. Обряд Ладування покликаний вивести його на шлях Світла.

Коли людина здійснила кривду, вона нанесла шкоду не тільки людям, а в першу чергу і  собі. Внутрішнє зело та невідання завжди проявляється хворобами, стражданнями та нікчемними якостями. Вони ж не дають можливості людині свідомо приймати дар Божественної Благодаті – Світло Роду Всевишнього. Тобто, людина поступово втрачає джерело Життя. Змінюючи свій світогляд, ми змінюємо свій стан, а відповідно, свою Душу, Дух та Тіло. Вірне сприйняття світу дає людині здоров’я та щастя, вона починає жити у злагоді з Родом Всевишнім та Рідними Богами. Для вдосконалення та розвитку праведних якостей необхідно здійснювати духовні вправи – світоспоглядання, дивлення, зосередження, явлення та інші. Вони допомагають рідновіру з’ясувати причину недобрих помислів, невдоволення, внутрішньої злоби, щоб зрозуміти та позбутися їх. Праця над вдосконаленням своєї душі – це і є постійна підтримка Вогнища Роду Всевишнього в Яві, розповсюдження Любові, Світла та Добра.

Щоб вдовольнитися Божою благодаттю, необхідно позбутися кривди та недосконалості. Хто не зважає на щоденне вдосконалення душі, може легко зробити ще більшу кривду. Чесне визнання своїх помилок та недоліків, з якого починається Ладування, сприяє духовному очищенню та дає рішучість виправитися. Лише той, хто дійсно вирішив жити за Поконом Роду Всевишнього, бачить причини своїх вчинків та шлях до вдосконалення. Невміння зносити та прощати образи, навіть найтяжчі, пояснюється внутрішньою гордістю, яка в дійсності є неприйняттям кого-небудь або чого-небудь.

Позбавлення від кривди повинно проявлятися в розкритті своєї душі перед Вседержителем та іншими людьми, тому що корінь несправедливості є самолюбне замикання людини та неприйняття світу. Ладування допомагає знайти вихід з хворобливої самообмеженості, тому воно вимагає жертвувати своїм самолюбством, без якого немає справжньої Любові. Окрім того, розповідь про здійснену кривду, нерідко супроводжується пекучим соромом, допомагає людині усвідомити та зрозуміти все його зело та позбутися його.

Кривда розкладає нашу особистість, а повернути їй цілісність, тобто зцілити, може тільки Божественна Любов. Саме за нею ми і приходимо в Родове Вогнище, де Рідні Боги зцілюють нас Своєю Силою. Ладування може проводитися як під час Православлення, так і окремо, за проханням рідновірів. Обрядове Ладування, необхідно здійснювати, щонайменше, один раз на місяць, а краще, коли рідновір має духовного учителя. Все про що йдеться під час Ладування, духовний чин залишає як безумовну таємницю. Для Ладування Душі, Духа та Тіла Волхв повинен вказати над чим і як потрібно працювати, призначити людині відповідні духовні вправи. 

114 Останнє редагування Середа, 06 грудня 2017