Новини Родового Вогнища

09-10-2015
Опубліковано в Новини

У ДРУЖНОМУ ХОРОВОДІ МИРУ

Ми якось поволі і без особливої ностальгії відійшли від практики масштабних "застійних" урочистостей, присвячених закінченню жнив, збиранню мільйонної тонни збіжжя, перевиконанню річних планів тощо. Завершення сільськогосподарського сезону святкуємо, скоріше, індивідуально, у колі родини і в межах власного городу. 

Зберігають прадавні народні традиції осіннього вшанування землі і матінки-природи старобільські рідновіри. Вони не вперше влаштовують цікаві свята - яскраве, незвичне видовище для раптових перехожих - на привітному і затишному березі Айдару. Ось і минулої неділі, напередодні дня осіннього сонцестояння, наші земляки, а також гості з Сєверодонецька і Новоайдарського району зустрілися на святі врожаю. 

 

 

У програмі - не лише відтворення старовинного обряду подяки землі і сонцю, що сприяли гарному врожаю, підзарядка енергетикою природи і щирого спілкування, а й виставка-ярмарок виробів прикладного мистецтва, серед яких найдавніші українські обереги - дощечки і писанки зі старовинними орнаментами, віночки з квітів, ляльки-мотанки, а потім і майстер-клас з їх виготовлення. 

 

 

Треба зазначити, що жителі Старобільщини - і діти, і дорослі - зараз наново і з задоволенням відкривають для себе народну творчість і не лише співочу. Все більше стає у райцентрі осередків майстерності, де вчать виготовляти різноманітні предмети для "магічного" і буденного застосування, продовжують життя прекрасним національним традиціям. Ляльки, що творяться теплими руками і добрими думками без жодних гострих чи травматичних предметів, як-то голки, ножиці, стають довіреними друзями і захисниками, зокрема, для дітей. Предмети  побуту, прикрашені розписом, оздоблені захисними символами, гаптовані сороч-ки, вишиті рушники - це не лише модні  елементи сучасного життя, а його фрагмен-ти, що формують об'єднуючу, спільну культурну базу нинішнього покоління.

 

 

Звісно, була представлена на виставці і продовольча група: хазяйки хизувалися вирощеними власноруч овочами та фруктами, які на фоні осіннього пейзажу так само виглядали, наче мистецькі витвори. А про те, як підвищити якість, врожайність городини та отримати від неї побільше користі, розповідала керівник старобільського "Клубу органічного землеробства" Наталя Геннадіївна Шпільова. 

 

 

…Втім, і без співів на святі урожаю не обійшлося. Сюди завітав ансамбль із Половинкиного "Забава", яким керує Марія Семенівна Живага. Тож українські мелодії, як кажуть, на живо, звучали протягом кількох годин. Та все ж родзинка свята  чекала попереду. Нею став хоровод миру, в якому всі присутні, взявшись за руки, разом мріяли про закінчення війни, спокій і гармонію навкруги. 

 

 

Як би ми не ставилися до системи цінностей, символів, переконань, за якими живуть рідновіри, їх заходи сповнені позитиву, а досвід спільного дозвілля завжди надихає, відкриває нові можливості для творчої реалізації. Недаремно їх із задоволенням відвідують дітлахи, які залюбки беруть участь і у традиційних рухливих іграх та забавах, і в уроках майстрів, котрі потребують уваги і зосередженості від маленьких непосид. Показовим результатом було й те, що половинчани запросили організаторів свята урожаю провести по-дібне і в їхньому селі. Звичайно, старо-більські ініціатори заходу миттєво погодилися і щиро подякували Половинкинському сільському голові Г.О. Світличній за допомогу в організації і чудовий подарунок - виступ "Забави".

Фото Ю. ПОПОВА

92 Останнє редагування Субота, 11 листопада 2017