Новини Родового Вогнища

04-04-2018
Опубліковано в Новини

РОЗДУМИ ПРО ТЕ, ЩО ЗНАЧИТЬ БУТИ ОНУКОМ ДАЖБОЖИМ

Дана стаття є логічним продовженням теми «Призначення». Інформація, яка лягла в основу цієї статті, викладалася батьком Володимиром і Духовними Провідниками РВ РПВ Радення Свароже. Тому більшою мірою ця замітка є переказом або тим, що  сучасною  мовою називається бусурманським словом "Копірайтинг" (а може і "рерайтинг", я не дуже великий фахівець в бусурманських словесах). У школі у нас це називалося «Переказ», суть якого полягала в тому, що спочатку читаєш вихідну інформацію, усвідомлюєш її, осмислюєш і потім своїми словами переповідаєш по-своєму, тобто як сам зрозумів.

Однак, повернемося до суті питання. У попередніх двох статтях ми усвідомили, що, виконання призначення це не примха, а умова виживання нас на планеті, а за одно з нами і виживання всього іншого людства, тому що біла раса є «головою» єдиного організму, під назвою «людство». А без голови організм існувати не може. Вимремо ми - загине і людство.

Далі ми усвідомили, що бути Чадом Божим, бути гідними синами Богів Рідних є одна з найголовніших  складових (але не єдина) призначення слов'ян. Так само з'ясували, що входить в «обов'язки» Синів Богів Рідних і як ними бути.

Однак, наші предки, крім того, що звалися Синами Божими, були ще й онуками Дажбожими! А ось що це означає, якраз і постараємося розібратися в цій замітці.

Зазначу відразу, що бути внуком Дажбожим - це ще одна з найважливіших складових призначення слов'ян. Чому - стане ясно далі.

А поки з'ясуємо, що ж означає бути внуком Дажбожим, які обов'язки на нас накладає це Високе Звання та наскільки ми (сучасні рідновіри) відповідаємо Йому (і чи відповідаємо взагалі).

Для більш доступного розуміння цього питання почнемо із загального погляду та декількох прикладів.

Ось, наприклад, хто такі мусульмани? Мусульманин це та людина, яка є сповідником і послідовником (що йде по сліду) пророка Магомета. Мусульманин слідує Його заповідям: 5 раз на добу здійснює Намаз, хоча б раз у житті здійснює паломництво в Мекку, регулярно святкує священні свята мусульманські, живе згідно з Кораном і т.д і т.п.

А хто такі, наприклад, буддисти? Буддисти це послідовники Будди - вони всіх люблять, сидять під деревом, медитують і прагнуть досягти просвітлення, тобто слідують заповітам Будди.

Послідовники Христа - християни - люблять ближніх своїх, люблять ворогів своїх (правда, іноді, на шкоду братам своїм, але це, так би мовити, витрати), ходять по воді, зцілюють недужих, воскрешають з мертвих, повертають зір сліпим, рухають гори, перетворюють воду на вино (правда, найчастіше, за допомогою дріжджів і цукру, але це теж, так би мовити, витрати) - словом роблять все, чого навчав і що заповідав робити Ісус.

Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що Онуки Дажбожі це ті, хто є послідовником Діда нашого, Дажбога. У чому ж полягає суть наслідування діянь Діда Дажбога?

Щоб краще зрозуміти цей момент, давайте з'ясуємо, чим же займається Дід Дажбог і що нам потрібно взяти собі в приклад для наслідування. Для цього найкраще проаналізувати текст гімну-славлення Дажбога:

Дажбоже наш Світлий!

Ти утримуєш у безодні Землю нашу,

творячи на ній життя і красу велику,

обдаровуючи теплом і їжею дітей своїх!

Лине до нас любов Твоя,

святістю і мудрістю Віри нашої.

Ласку твою чуючи, славу Тобі творимо

від землі аж до Ирію.

Хай летить вона птицею ясною,

сповіщаючи усім Предкам Руським,

що шануємо і поклоняємось

Сонцю Всевишньому,

Батькові кревному - Дажбогу нашому.

Слава Дажбогу!

 У гімні говориться, що Він «... утримує в безодні Землю нашу ...». Тобто Сонце є центром сонячної системи, навколо якого по визначених орбітах рухаються всі планети й об'єкти сонячної системи. Майже всі небесні тіла, що потрапляють в сонячну систему, починають обертатися навколо Сонця.

Місія Сонця в даному випадку - утримувати планети від того, щоб вони не розліталися в навколишній космос.

Аналогічна місія і слов'янських народів на планеті - утримувати в орбіті свого впливу інші народи. Подібно до того, як старший брат у сім'ї утримує від негідних вчинків молодших, є прикладом для них і несе відповідальність за них.

Звертаю увагу на те, що не бути паном і повелителем своїм молодшим братам, а бути вчителем їм, бути захисником їх, бути наставником, другом, помічником і прикладом для них. А ще нести відповідальність за них. При цьому не пригнічуючи їх і не нав'язуючи їм шляхи їх розвитку! Ось що значить бути онуком Дажбожим.

Так чинить Дажбог і на це мають орієнтуватися Онуки Дажбожі ...

Читаємо далі: «... творячи на ній (на Землі) життя і красу велику ...». Дажбог творить життя і красу (лад) велику на Землі. Все життя на нашій планеті зобов'язане своїм існуванням Сонцю, його енергії. Вся екосистема Землі, завдяки Сонцю, живе і знаходиться в ладу (по бусурманську - «в гармонії»). Вона врівноважена і згармонізована так, що для свого існування ззовні потребує тільки  Сонячного світла і тепла. Все інше робить для себе сама в собі.

Онуки Дажбожі так само повинні «творити» життя. У Діда Дажбога он скільки Онуків - багато сотень тисяч. Значить і у Внуков Дажбожих має бути багато онуків! А для цього потрібно багато дітей мати, а не одного-двох.

Онуки Дажбожі (так само як і Дід Дажбог) повинні творити лад в житті, в його повсякденній організації. Предки наші жили в родових громадах, де повсякденна організація відбувалася на основі Копного (вічового) права, яке в свою чергу в основі мало кони Прави. І орієнтована вона була на виховання високих духовно-моральних якостей у кожній людині.

Така форма організації управління життям найбільш практична і гармонійна! Це і є справжнє Само-Державство, тобто коли народ себе сам удержує. Бо в самоврядуванні (Само-Держанні, самодержавстві) беруть участь усі (!!!) члени громади і тих, хто самоусунувся, немає! Всі беруть участь, всі несуть відповідальність! В результаті такого правління створюються умови, що виключають виникнення ситуацій, коли людина може залишитися один на один зі своєю бідою або нещастям. Бо громада не може кинути нужденного і завжди прийде на допомогу!

Крім цього, при такому світогляді та способі життя діти перестають бути тягарем і перешкодою в кар'єрі. Бо вони стають опорою батьків, їх надійною гарантією безбідної і спокійної старості, оточеної турботою, увагою, теплом і любов'ю рідних і близьких людей. А це зовсім не одне і теж, що старість на державну жебрацьку пенсію і будинок престарілих! І чим більше дітей в родині, тим вище гарантія спокійної старості батьків. При такому розкладі батьки зацікавлені народжувати якомога більше дітей. І «піднімати» їх набагато легше в громаді, ніж в «самотній» сім'ї!

Онуки Дажбожі це ті, хто описаним вище чином, спільно з Дідом своїм, творить життя і красу велику на землі!

Однак, читаємо далі: «... обдаровуючи теплом і їжею дітей своїх ...».

Для Діда Дажбога всі живі істоти на землі - Його діти. Він УСІХ їх любить і ВСІХ обдаровує своєю Любов'ю і своїм Теплом! Всіх, без винятку! Незважаючи ні на які розбіжності! На всіх, в рівній мірі, ллється Любов Його, Світло і Тепло Його!

От і Онуки Дажбожі це ті, хто розуміє «просту» річ: перед Богом УСІ РІВНІ і однаково цінні! Всі люди - Діти Дажбожі, а значить Брати і Сестри між собою !!! Не важливо, якого кольору у них шкіра, до якого народу вони належать, яким Богам моляться ... Адже все Боги це прояви Рода Всевишнього, а значить гідні поваги і шани. Тому предки і заповідали поважати святині інших народів!

Багатьом сучасним «рідновірам» (особливо з числа неоязичників) такі поняття дуже важко прийняти. З їх точки зору, факт того, що Сонце світить однаково і на них (особливих), і на «презренних» хрістосіан, а тим більше (О ЖАХ ВСЕЛЕНСЬКИЙ !!!) на євреїв, є найбільшою «несправедливістю» і «зрадою» ( і хтось із них зараз вже готовий впасти в переднепритомний стан і засукати ніжками в істериці). Але ми і повинні (якщо, звичайно, вважаємо себе Онуками Дажбожими) пояснювати мудро, терпляче і дохідливо всім людям суть світогляду Відичного Православ'я, цієї священної мудрості, яка є проявленою в Яві Любов'ю Діда нашого, Дажбога. Він є провідником Світла Рода Всевишнього в Яву. І ми повинні «світити» всім без винятку і проводити в Яву Велику Мудрість Відичених Знань!

Однак, не можна забувати при цьому, що «світити» не означає нав'язувати! Нав'язувати силоміць - значить порушувати свободу вибору, а цього навіть Боги собі не дозволяють робити! Наша справа «світити»: проповідями, способом життя, прикладом високої моральності, відповідальності, красивими відносинами з навколишнім світом. Тоді ми зможемо претендувати на відповідність високому званню Онуків Дажбожих.

Справа ця не проста, але потрібна. І завдання це за нас НІХТО не виконає. І починати потрібно з приведення себе у відповідність Конам Прави на рівні найвищого пріоритету - на світоглядному.

Слава Рідним Богам і Світлим Предкам Нашим!

390 Останнє редагування Середа, 23 травня 2018
Детальніше в цій категорії: « СВЯТО КУПАЛА В КРИМУ МАГІЯ ПИСАНКИ »