Повіда

22-08-2012
Опубліковано в ПОВІДА

16 ЗЕРЕН ПРАВДИ

Істина - це вічна суть первісного буття, властивість якої лежить в основі всього створіння, це першостворена природа Бога і людини. Осягнення Істини виступає умовою і передумовою перебування у вічному блаженстві Прави, основою уміння творити світи і повною мірою проявляти божественну суть кожної душі.

Істина не обмежена часом і існує в трьох його проявах - минулому, сьогоденні і майбутньому. Тому вона не піддається змінам у всіх трьох світах - матеріальному, нематеріальному і духовному. Найвища Істина - це незмінні всесвітні закони Прави - закони буття і сам Всевишній.

Тому вона єдина і багатопроявна, багатогранна, завдяки цьому вона об'єднує все в собі і дає відповіді на всі питання. Оскільки людина - частинка Бога, це означає, що вона також несе в собі частку Істини, а через частку можна осягнути Ціле. Душа може зробити це сама, а може і за допомогою духовного вчителя, душі, яка вже зробила це. Коли вона буде робити це тільки лише сама, її шлях буде дуже довгим. Наприклад, уявімо, що новонароджена дитина без сторонньої допомоги батьків, вчителів, навколишнього світу повинна створити і осягнути усе сама.

Так чи інакше, які б дії вона не робила, що б не створювала - це все буде лише одним із проявів загальної закономірності - Істини. Але для кращого її розуміння потрібен досвід, досвід тисячоліть, і тільки тоді можна уникнути помилок і швидше досягти Прави, або бажаного в даному прояві. Крім того, завжди є найкращий,  прямий шлях до усвідомлення Істини - Покон, тримаючись якого можна впевнено і вірно зробити це, як вже зробили мільйони і мільйони душ.

 Духовно розвиваючись, слідуючи настановам учителя і наставників, ладуючи своє життя, православний осягає і відновлює Істину в собі - в минулому, сьогоднішньому і майбутньому, завдяки цьому вертається в Праву. Так народжується Любов.
Любов - це об'єднання протилежностей, усвідомлення єдності всього сущого у Всевишньому. Людська любов - це материнська любов, ніжна прихильність між рідними і близькими, а також жагучий потяг між закоханими. Така любов живиться спорідненою близькістю, симпатією, закоханістю і навіть пристрасним прагненням. Пізнаючи людську любов, душа вчиться Божественної любові.

Божественна любов - це чиста безумовна і необмежена любов, цілковита відданість добру, вона виступає вираженням єдності зі Всевишнім і всім сущим. Вона нескінченно віддає і прощає, просочена духом єдності. Відчуваючи себе частиною Всебога, єдиної з усім Всесвіттям, ми повертаємо все віддане нам.

 Всевишній нічого не береже для себе, він все віддає своїм дітям - душам, тому й має все. Кожна жива істота в світі має потребу в любові і прийнятті, коли ми любимо і приймаємо свій рід, народ, людство і Всесвіття в цілому, в нас проявляється Всевишній, тоді ми єдині з усіма його проявами - Рідними Богами - ми маємо їх силу в собі . Будь-яке вчення без любові – це, в кінцевому рахунку, обман і руйнування. Матінка Лада в прадавні часи прорекла, що Бог - це любов, і любов - це Бог. Любов - це порядок, рівновага між отриманням і даруванням. Так народжується Справедливість.
Справедливість - це основа створення світу, що визначає його закон, який так чи інакше діє в усіх світах. Матінка Карна - це його втілення як особистості. Справедливість - дії, які відбуваються у відповідності з божественним задумом світу Прави. Врівноваженість протилежних сил дає можливість розвинутися і піднятися над ними, і вільно направлятися до осягнення найвищої Істини.

 Справедливість - це дія, виконана своєчасно у відповідному місці, з потрібною силою, у вірному напрямку по відношенню до цілого, Вищого. Це те, чому вчить душа у всіх своїх втіленнях. Справедливість - це дія заради більшості людей, людства, Бога, навіть коли твої інтереси з ними не збігаються. Душа завжди єдина з цілим - чесно слухайте свою душу. Так народжується Праведність.
Праведність - це внутрішня чесність, добросерда вірність обов'язкам, і мета її - як процвітання всіх оточуючих, так і власний добробут. Служіння роду земному, роду Небесному, Роду Всевишньому, де немає місця надмірному  слідування особистим інтересам і сподіванням  на похвали і вигоди. Істинна, не «показна» праведність відкриває людині шлях до джерела внутрішнього спокою і радості. Саме вона засіває насіння безкорисливого служіння, яке виступає надійною запорукою в отриманні щедрого врожаю дарів Всевишнього.

 Праведність - це пра-відати, тобто знати закони божественного світу Прави і створювати відповідно до них своє життя. Праведність - основа процвітання людства і Всесвіття, це світло життя, яка розсіює темряву внутрішню і зовнішню, дарує вічне блаженство і щастя. Праведність - це непорушний закон для всіх душ у всі часи. Це заповіді, настанови і приклади праведного життя, засновані на безкорисливому служінні, вони життєво необхідні людині, як частинці суспільства, народу, людства і світу. Зберігати праведність і здійснювати її на ділі - це священний обов'язок кожної душі в ім'я свого і загального блага. Саме праведність спонукає всі Божественні Сили діяти відповідно вищому закону Прави і свого обов'язку. Слідування праведності полягає в тому, щоб робити іншим те, що сам просиш Бога зробити тобі. Так народжується Мир.
Мир - це міра, урівноваженість і благість. Мир - це спокій і рівновага, всі душі, незалежно від їх рівня, прояву, втілення, варни, досягнень, рівні перед Всебогом. Весь світ - це божественна гра, тому нерозумно ображатися на труднощі, коли ти сам їх собі створив, не дотримуючись Покону і не розуміючи законів Прави.

 Мир у свідомості людини - це ще і врівноважений стан розуму, що не піддається впливу тимчасових радостей і негараздів, удач або розчарувань. На більш високому рівні - це внутрішнє відчуття блаженства, тобто богопроявлення себе. Це і є ті божественні плоди життя, які повинна вирощувати душа на полі слідування духовним повчанням Відичного Православ'я. Нехай ваше внутрішнє знаходиться в рівновазі із зовнішнім, високе з низьким, значуще з непотрібним, далеке із близьким. І коли ви при цьому без напруги будете перебувати в мирі з самим собою, тоді весь світ навколо вас буде знаходитися в мирі, даруючи вам щастя. Так народжується Ненасильство.

Ненасильство - відповідно Покону це одна з головних чеснот душі, що самоусвідомила свою суть. Дотримуючись якості ненасильства, ми висловлюємо повну довіру Всебогу і світові, як його прояву. Кожна істота, з якою би ми не зустрілися, так само, як і ми, перебуває у Всевишньому і є певне Його прояв. На рівні Духа Всевишнього ми єдині, на рівні душ - брати і сестри. Лише на рівні тіл ми різні прояви буття, які можуть протидіяти один іншому, коли не розуміють своєї єдності. Тому насильство - це надмірне, непотрібне зусилля, спрямоване на те, щоб змусити таку ж душу, як ви, слідувати вашому розумінню світу, воно народжується як наслідок невідання і пристрасті.

Божественний Дух, випромінюючись через нашу душу, постійно проявляє тілесне буття. Таким чином, ми самі силою своїх мислеобразів, бажань і дій створюємо своє коло творіння - світ навколо себе. Будучи дітьми Всебога, так ми вчимося бути співтворцями. Якщо ви вступили в неприємну взаємодію зі світом, це означає, що саме ви створили цю подію, чи привернули її своїми внутрішніми вібраціями.

Починаючи «комусь», «чогось» жорстко протистояти, ви створюєте насильство і потрапляєте в Майю, уявну боротьбу, якої насправді не існує, бо вона створена вами. Коли ви досягнете стану внутрішнього ладу (гармонії) і благості, змиритесь з тим, що будь-який прояв життя має право на буття і своє місце для цього, ви зможете змінити своє погане ставлення або засудження на розуміння і прийняття. Тоді світ змінюється вам у відповідь - ваші труднощі або «вороги», що «несподівано виникли», відразу зникнуть, і ви станете вільними.

 Якщо людина дійсно чиста і світла - на неї ніколи не нападуть. У той же час, втративши лад в собі, ми втрачаємо його в своєму оточенні - сім'ї, народі, людстві. Вирощуючи в собі чесноти, спалюючи і переплавляючи самоусвідомленням свою схильність до несправедливості, насильства і безладу (зла), православні рідновіри підтримують вогонь створення Всесвіття. Це є прямий шлях до Прави. Так народжується Служіння Всевишньому.
Служіння. Кожна душа, будучи частинкою Рода Вседержителя, на своєму рівні володіє всіма його божественними якостями. У тому числі вона об'єднує в собі волю вибору напряму власної дії з необхідністю слідувати своєму вищому призначенню. Це можна порівняти з дитиною, яка вільна у своїх рухах і діях, але, щоб не нашкодити собі і досягти вищого блага (якого вона, може, поки що й не розуміє) вона повинна слухатися батька. Саме так душа повинна слухатися свого найвищого батька - Всебога, кровних батьків і духовних (учителів і наставників).

Будь-яка дія людини має значення і повинна служити певній Вищій меті. Маючи певну Карну і проявляючи бажання досягти цієї мети, кожна душа бере на себе певні зобов'язання, які виступають її Призначенням, як в загальному своєму розвитку, так і безпосередньо в цьому житті. Тому наше Призначення завжди з нами і в нас, воно виявляє себе нашими високими глибинними намірами і бажаннями душі.

Виконуючи своє справжнє Призначення, людина служить Всебогу і одночасно вона служить сама собі. Коли людина дійсно знайшла «себе», вона відчуває себе повністю врівноваженою, вона може робити «свою» роботу нескінченно довго і отримувати від цього величезне щастя і задоволення. Призначення є не тільки у однієї людини, але і в кожного народу, людства, і Всесвіття зокрема.

Призначення кожного народу проявляється в його самоусвідомленні - Рідній Вірі. Саме в ній закладена його загальнолюдська роль і значення. Це самоусвідомлення з часом може змінюватися. Відповідно змінюється і роль, і значення народу в світі - тілі людства. Для того, щоб певний народ вірно розумів своє Призначення, Всебог посилає на землю свої прояви - Спасів, Вчителів, які підтверджують попередні Призначення (місії), або стверджують нові.

 Таким чином, служіння (людини, народу, людства) - це чесне і праведне виконання своїх обов'язків і завдань по відношенню до Всебога. Коли людина дійсно знайшла своє призначення і чесно здійснює служіння, виконуючи його, вона отримує найвище духовне задоволення, тоді його робота і нагорода за неї зливаються воєдино. На місце та роль такої душі ніхто не зазіхає, вона отримує «Славу», найвище чисте, духовне визнання від Рода земного (людей), Рода Небесного (Богів) і самого Рода Всевишнього. Чисте служіння - це найбільший прояв любові до Бога, народу, рідним, вчителям. Так народжується Чистота.
Чистота - це одна з найважливіших якостей душі і Всесвіття взагалі. На рівні людини вона буває двох видів: внутрішня (чистота помислів) і зовнішня (чистота тіла). Щоб бути чистим внутрішньо, рідновір повинен жити згідно з Поконом, духовними настановами предків і вчителів, плекаючи в собі 16 зерен Правди. При цьому дуже важлива правильна взаємодія з іншими людьми - ставлення до них, як до прояву Всевишнього. Щоб бути чистим у розумі, людина повинна думати про вічні, світлі і праведні речі. Ми об'єднуємося з тим, про що думаємо, прагнемо і заради чого діємо, це стає нашою суттю і визначає подальший шлях розвитку душі. Те, про що ми думаємо, ми і стверджуємо в повсякденному житті.

Православний рідновір у всьому повинен бачити Бога і діяти, як для Бога і в ім'я Його. Зовнішня чистота проявляється у турботі про тілесне, потрібно купатися кожен день, прибирати свій будинок, підтримувати порядок, а також вступати в статеві стосунки, не виходячи за межі шлюбу. Чистота - одна з найважливіших якостей, яка повинна проявлятися під час будь-якої дії, в істинному, найбільш якісному виконанні цієї дії. Будь то молитва, суспільний обов'язок чи робота по дому.

 Чистота дії вимагає від душі повного зосередження на тому, що відбувається, «бути тут і зараз», що з часом проявиться священним станом Ясни. Тоді все наповнюється глибинним змістом, тому навіть повсякденне діяння може стати найвеличнішим дійством вселенського значення, і навпаки. Саме так осягається Істина. Щоб досягти цього, необхідно усвідомлювати свою відповідальність за створення світу. Так народжується Відповідальність.
Відповідальність. Ми вже говорили про те, що будучи частинкою Бога, людина володіє всіма тими ж силами, які є у Всевишнього, просто в меншій мірі - на людському рівні. Божий Дух, життєтворчою силою проливаючись через душу, створює навколишній світ.

Покон говорить, що кожен з нас має своє коло творіння, тобто ми постійно проявляємо, світотворимо навколо себе певну частину буття. Таким чином, Всебог, будучи присутнім в духовному серці кожної істоти, через образи нашої душі створює всі світи. Оскільки образи душі -  це наше творіння і те, що буде створено безпосередньо, залежить від нас, ми відповідальні за це в минулому, сьогоденні і майбутньому.

Коли це творіння дурне, неправильне, тобто не відповідає законам Прави, до нас приходить Карна, направляючи до виправлення скоєного. Всебог, як найвищий вчитель, таким чином вчить своїх дітей бути богами, при цьому ми виступаємо співтворцями Всевишнього, саме через нас він створює світ.

Коли дитина накоїла дурниць, вона прагне позбутися від відповідальності, звинувативши в цьому інших людей, істот, а то й цілий світ. Саме так і чинять люди. Православний рідновір має чітко усвідомлювати, що його коло творіння - справа саме його рук, тому слід чесно брати на себе відповідальність і виправляти неправедно створене, тобто створювати в руслі Прави.

 Щоб дійсно правильно створювати, потрібно володіти істинним знанням світу - Відою, яка отримується у процесі навчання у відповідального, чистого духовного вчителя і перевіряється власним досвідом. Усвідомивши та діючи згідно з цим Божественним Знанням, душа стає більш самопроявленною і самоусвідомленною. Саме для цього ми і народжуємося в тілесному світі Яви - щоб жити в щасті і радості повного самопроявлення, ми повинні бути завжди вірні цій істині - Віде Прави, закладеної в Поконі, і не перекладати свою відповідальність на інших.
Вірність - це божественна якість характеризує чисту, високорозвинену душу. Суть вірності в дієвому, неухильному виконанні свого обов'язку перед Родом Всевишнім, Рідними Богами, духовними вчителями і предками. Воно означає наступність і послідовність у проходженні духовним шляхом, так і в повсякденних взаєминах між людьми.

Це дійсна переконаність в існуванні Бога; сталість в переконаннях, поглядах, довіра у відносинах; нездатність до зради; відданість. У слові «вірність» той самий корінь, що і в слові «віра», тому їх вміст подібний. Весь світ перебуває в постійній зміні, тому  часто є необхідність прийняти рішення, не спираючись на якісь докази, а  лише через  загальне розуміння законів Прави. Так проявляється вірність Істині, тому вірність - це ще й уміння приймати речі такими, які вони є.

 Бути задоволеним і приймати світ у всьому його різноманітті - це вищий ступінь чесноти рідновіра. Однак це не означає, що потрібно стати бездіяльним, беззахисним або ледачим, просто, вірно слідуючи ведичним шляхом, потрібно шукати причину оточуючих труднощів у собі. Вірність зміцнює волю і дарує відчуття величезної сили і повної впевненості. Так народжується Воля.

Воля - це певна спрямованість дії, дух, який неухильно веде до втілення задуманого. Наші душі - окремі частинки Всевишнього, тому наша воля цілком і повністю вільна і ніким, крім Нього, не обмежена. Він постійно дарує нам свою духовну силу і волю, яка дає нам можливість досягти будь-якої мети.

Наша воля проявляється в цілеспрямованості. Але при цьому треба пам'ятати, що ми несемо повну відповідальність за  свій вибір. Ми можемо ставити перед собою будь-яку мету і знаходити в собі силу цього досягти. Таким чином, кожна душа виступає дієвою частиною в створенні світобудови.

Воля - це божественний дарунок, який дає можливість душі розвиватися і пізнавати свою суть. Вона проявляється у праві вибору - віровчення, світоглядних і тілесно проявлених умов життя, ми вільні позбутися непотрібного і підніматися ще вище або, навпаки, спускатися вниз. Вибираючи свій шлях, ми повинні пам'ятати, що завжди можемо змінити своє життя на краще, головне - усвідомити своє призначення.

 Православний рідновір повинен постійно проявляти волю в наслідуванні духу праведності Покону, Заповідям Богів і Предків, повчань вчителів та наставників роду Православного. Як би життя не складалося, воля не повинна переростати в одержимість і сліпе, руйнівне наслідування будь-якої ідеї. Вольовим зусиллям, проявляючи здоровий глузд і стриманість в життєвих прагненнях, йдучи до світла, ми облагороджуємо душу і прискорюємо сходження по своєму духовному шляху до Прави.
Стриманість. Це вміння опановувати і керувати будь-якими своїми проявами на шляху до Вищого. Через стриманість людина проявляє самоусвідомлення, верховенство свого вищого початку над низькими емоціями і бажаннями. Це панування над усім тим, що веде до непотрібної зупинки, незібраності і недбалості на шляху духовного зростання. Ми не можемо жити без праці, ми повинні постійно розвиватися і вдосконалюватися, поступово позбавляючись від усього низького, зайвого і непотрібного. При цьому треба розуміти, що для православного рідновіра праведна стриманість у думці, бажанні та дії є прямим проявом правильного розуміння суті духовного життя.

Стримана людина - та, у якої досягнута рівновага між протилежностями, немає різких перепадів, коли людина може сама панувати над собою, сказати собі «досить» - і спокійно слідувати тому, що вона сама для себе вирішила. Така людина не має необхідності в одурманюючих  речовинах (алкоголь, куріння, наркотики і т.п.). Вона не занурюється в безперервну хіть або незаймане самобичування, нестримне накопичення тілесного або безглузду показну «духовну святість».

Стриманість - це здатність чесно обмежувати себе у пристрастях і прагненнях, вміння їх усвідомити і переродити. Тільки людина, яка повно панує над собою, має право на шанобливе звертання до себе - пан, пані. Православний рідновір відає, що кожна душа спочатку має в собі або навколо себе все, що їй потрібно, але вона навмисно створює обмеженість, брак чогось в собі, оскільки саме це змушує її рухатися до мети.

Якщо ж людина постійно одурманює або обманює себе, це значить, що у неї немає ні Віри, ні Віди - ні в розумінні віросповідання,  як суті духовного світогляду, тобто ясного розуміння шляху своєї душі. Призначення Віри-Віди Праві саме в тому, щоб дати це розуміння і вказати людині шлях до її вищого буття й істинного блага. Слідуйте своїй совісті, і ви ніколи не помилитеся. Так осягається значення Совісті.
Совість. Все знаходиться в Роді Всевишньому, він початок і кінець, основа всього сущого і несущого. Кожна істота пов'язана з ним завдяки своєму духу, адже дух нашої душі це одночасно і Дух Всевишнього. Ми маленька частинка його загальної Особистості, тому спочатку маємо в собі всі знання і праведні якості, які душа поступово проявляє в собі протягом своїх численних перероджень, завдяки самоусвідомленню. Для того, щоб пізнати себе, ми повинні час від часу підніматися над буденним життям завдяки духовному раденню (практиці) в Священних станах. Завдяки цьому, ми можемо почути голос Вседержителя, який постійно тихо звучить в нашому серці.

 Тому, прислухаючись до своєї душі, праведна людина чує голос совісті - божественну звістку і судження про її думки, бажання і дії Таким чином, рідновір відає, що Всевишній є визначальною причиною початку шляху нашої душі, самим шляхом і його щасливим закінченням. Совість проявляється в людині силою і постійної здатністю усвідомлювати і оцінювати свої вчинки. Слухаючи свою совість і прагнучи зробити її чистою і світлою, ми духовно розвиваємося, адже виконуємо волю Всебога. Так народжується Саморозвиток.
Саморозвиток - це цілеспрямований розвиток і прояв найвищих якостей своєї душі і тіла. Він полягає в розумінні того, що все життя православного рідновіра - безперервне навчання законам Прави, які він осягає, будучи Робітником, Господарем, Вітязем або Відаючим. Лише після того, як вони будуть повністю усвідомлені і проявлені в його душі, він може повністю повернутися до найвищого життя у Праві.

Цей шлях розвитку він проходить через невідання, пристрасть, благість і далі в божественний світ. Народившись, кожна душа має певний запас сил і знань, завдяки яким вона може більш-менш добре прожити в Яві, ніяк не розвиваючись. Якщо вона зробить так, то наступне втілення вже буде набагато гірше і ближче до поганого. Це означає, що ми повинні постійно виявляти і примножувати свої найвищі якості, і, завдяки цьому зростати в Колороді втілень.

Тут діє закон: те, про що ми думаємо і чого прагнемо, з тим ми більш всього об'єднуємося і тим володіємо. Це означає, що рідновір повинен постійно мислити про високе і вчитися у Всебога його створювати. Таким чином, він спрямовує свої духовні сили до богоугодних, праведних речей і пізнає їх суть.

Душа постійно ставить себе в такі життєві умови, щоб вона могла розвиватися і отримувати більш глибинне розуміння світу. Разом з тим розвиток неможливий поза порівняння з попереднім досвідом, адже хтось вже проходив цей шлях, хтось краще, хтось гірше. Щоб швидше йти, потрібно використовувати найкращі зразки вже набутого. Тому саморозвиток можливий лише завдяки пізнанню істинного знання, викладеного в Поконі та інших відичних писаннях і переказах.

 Покон для рідновіра - це нитка, ланцюг, образне послання Всебога, яке підтримує Свароже Радення, щоб всі душі, спираючись на нього, могли найкоротшим шляхом прямувати до Прави. Розвиток неможливий без навчання у більш досвідчених людей, тих, що йдуть попереду. Це закон. Все в світі є навчання, ми вчимося один в одного, кожен для когось вчитель, а для когось учень, а разом - ми всі учні Всебога. Тому для православного рідновіра проходження повчання вчителя і наставника, які є прикладом вишеозначених праведних якостей, є ще один з головних способів осягнення Істини. Душа вільна, тому ніхто і ніщо не буде щось робити за вас. Ви самі повинні робити висновки через власний досвід, спостереження за навколишнім світом і природою, йти вгору. Розвиток усвідомлення істиної побудови Всесвіття - це одне з головних завдань душі, без цього постійне перебування в Прави неможливе. Істиний саморозвиток призводить до внутрішнього духовного порядку та згоди. Так народжується Благочестя.
Благочестя - благородна, високоморальна, бездоганна, праведна поведінка, визнання рідновірських праведних якостей і дотримання їх на ділі, прагнення дотримуватися їх в особистому житті та в спілкуванні з іншими. Благочестя проявляється внутрішнією гідністю людини і благородством душі. Воно проявляється в тому, що, навіть, коли людина робить недобре, благочестива людина дивиться на це з точки зору благості, даючи йому зберегти обличчя і самому виправити скоєне.

Благочестива людина відмовляється бачити в людях низькі якості і тлумачить їх прояв лише з точки зору добра і допомоги їх в осягненні істини і праведності. Життя в благочесті - це коли людина не підлаштовується під людей, а йде до світла, зберігаючи свою честь бездоганною - перш за все, перед Богом.

 Коли хтось робить неправедні речі, благочестива людина не опускається до того, щоб зробити так само. Початок будь-яких труднощів вона бачить в собі і відразу починає працювати над її виправленням. Розвиток душ в Яві різне, внаслідок цього благочестя Робітника, Господаря, Витязя і Відаючого дещо різняться. Відповідаючи на прояв зовнішнього безладу, вони діють відповідно шляхетності своєї варни. Благочестива людина орієнтована не на накопичення тілесних благ, а на досягнення якомога більш високих відносин з Божественним світом і людьми. Усвідомлюючи суть світу, ми розуміємо його взаємозв'язки і те, що все пов'язано з усім. Так народжується Набожність.
Набожність - це вміння бачити в усіх явищах, істотах і предметах Всевишнього і його Лики (Богів). Коли ми ставимося до всього, як до Бога, вдивляємося у світ, вчимося у нього, слухаємо й розуміємо його знаки і підказки, ми дуже швидко духовно ростемо. Перебуваючи в плинності світу, рідновір повинен прагнути усвідомити вічне Божество всередині себе та інших, а зрозумівши цю єдність, ставитися до інших так, як би хотів, щоб інші ставилися до нього. Це теж одне з першочергових завдань людського життя.

 Щира набожність означає перетворення і знищення всіх низьких схильностей, що є найважливішою умовою сходження по духовному шляху у Праву. Якщо набожність постійна і дійсно сильна, то завдяки їй можна досягти цієї мети навіть без якихось додаткових духовних вправ. Істинна віра в Бога звільняє розум від неспокою і забезпечує його радістю і задоволенням, вона заспокоює нерви і допомагає тримати в ладі душу і тіло. З бездоганною набожністю ми потрапляємо в стан божественного блаженства і досягаємо святості.
Ці шістнадцять зерен Правди передані нам Всебогом, проявлені Богами, заповідані Предками і Вчителями. Постійно і невсипно вирощуйте їх в собі,  в своїх дітях і оточенні, дотримуйтеся їх, міркуйте про них, застосовуйте в кожній дії, бажанні і помислі, тоді ви дійсно зможете триматися Покону і осягнути закони Прави. Це і є віхи і рушійні сили на Шляху Віри-Віди Православної, слов'янського шляху до Всебога.

231
Детальніше в цій категорії: « ПОВІДА ПРО ПРАВДУ ПОВІДА ПРО КРИВДУ »