Рідна Віра

09-01-2018
Опубліковано в Рідна Віра

СТРИБОГ

СТРИБОГ – Володар простору, вітрів, руху і крутіння, грози, бурі і ураганів. Се прямий прояв Рода Всевишнього, Дух Руху Життя, за допомогою якого він вдмухує дух життя у все живе і скеровує рух небесних тіл, від того він Позвізд. Се Стрибог є Стрижень і Основа поєднання і переходу Білобога в Чорнобога. Стрибог, у русі позначаючись, зі Сваргою поєднаний, і може він бути дуже стрімким, а може повільним, розуміючи се, русичі відати мають, що будь-яка сила то ду,є то перестає, від того все змінне є, і зміни тії однаково сприймати треба. 

Стрибог є перетворення і через те може як страждання проявлятись, бо без внутрішнього самообмеження та стримування годі досягнути суттєвих зрушень. Коли вітер не дує, це означає, що він набирає сили для стрибка, так само людина стримуватись може і устрою певного дотримуватись, щоб на вищий щабель піднятись. У Стрибога шість синів і шість дочок і безліч онучат. 

 Вони допомагають йому підтримувати все в русі, направляючи погоду і рух у просторі. По волі батька борються з нечистю швидким рухом, стрілами вогняними розвіюючи його. 

Стрибог є всюдисущий і бачить усе, що відбувається в світі, від того він має чотири найголовніші лики: Сівер-Бог холодних вітрів, Літник-Бог теплих вітрів, Стрига-Бог східних вітрів, Вітрило – південний вітер, крім них, є Моряк (Морян) – вітер, який дує з моря, і Легіт – легкий вітерець. 

 

 

 

 

 

Серед Стрибожих вітрів є й підступніший та найхитріший повітряний дух – Перелесник. День Стрибога – неділя, бо він великий батько, який з Родом Всевишнім суть одно. 

У людській подобі він уявляється як літун з великою бородою, з луком, стрілами і батогом. Стрибог, виступаючи як простір і його підтримувач, пов'язаний із сузір'ям Перуна (Стрільця), бо Перун виступає вічним захисником – часом. Тому Стрибог ще й старий бог і від того праведний.

 

Молитва Стрибогу

Всюдисущий Отче наш Стрибоже! Став я до сповнення задуму свого, справи світлої, що рід мій в силі приумножить. Силою своєю нестримною наділи мене, аби шлях до перемоги очистити міг, аби простори землі рідної підкорились мені, аби розметав перешкоди лихі та ворожі. Хай сила моя вражає як стріли Твої і знатиму я лише перемоги. Слава Тобі, Боже Півночі, Півдня, Сходу та Заходу, слава синам Твоїм – вітрам Стрибожичам! Слава могуті Твоїй, що Всесвіт насичує! Пребудь, Боже, зі мною у небі й на землі, в чужині і на Рідній Землі, бо і я єсьм з Тобою у сповненні заповітів Вишнього! Слава Стрибогу!

 

Слава Стрибогу

Вітре могутній, Боже Стрибоже!
Ти по світу блукаєш, хмари з дощами по небу ганяєш.
Дай моїй землиці теплої водиці,
дай моїй пашниці вітра-Ласкавиці,
аби не сушило, врожай не палило.
Хай онуки Дажбожі мають завжди врожаї гожі.
Слава Рідним Богам!

477
Детальніше в цій категорії: « СЛАВА ДАЖБОГ »