Рідна Віра

09-01-2018
Опубліковано в Рідна Віра

БОЖИЧ

Божич – Бог зимового сонця, народжений Матінкою Ладою (Колядою). Він розпочинає Коло Свароже, новий астрономічний рік. Божич – прояв сили народження і проростання, яка є в кожному зерні і кожній справі. Терпеливо очікуючи і закликаючи цю силу православні направляють розвиток подій свого життя на краще у Правильний і Славний шлях на яком завдяки чесні праці над собою ми отримуємо вічність. 

Бо Божич це прояв відродження і бутя вічного, яке знову і знову прокидається. Славлячи молодого Божича, русичі утверджують Торжество Світла і вічну зверхність Прави, перемогу добра над злом. Перед приходом Божича у кожну оселю на Свят-вечір русичі ставили у воду прикрашену вербу або вишню (тепер цю роль виконує ялинка) – символ Дерева Рода, а після Великодня садили її на берегах річок чи на подвір’ї як оберіг. 


Коляда як велике свято Різдва (народження) молодого Божича Сонця – відзначається в час, коли зимове Сонце повертає на літо, а день починає прибувати. Коли сходить перша зоря, господар обрядово вносить до хати Дідух (сніп жита) і розпочинає свято колядуванням (різдвяними піснями).

У цю ніч в домівку до кожного православного рідновіра приходять три жадані гості: «Перший гостенько – Красне Сонечко (Божич), другий гостенько – Ясен Місячик, третій гостенько -Дрібні Зіроньки".

Вони символізують Господаря, Господиню і їхніх Діточок (Сварога, Ладу і Сварожичів), якими у цей день виступають батьки і діти кожної родини Руси-України. 

На столі обов'язково повинно бути дванадцять страв – кутя, борщ, вареники, риба, гриби, голубці, гречаники, пряники-вергунці, капуста, м'ясо, хрін, узвар. 

Потрібно, щоб від хати до хати ходили колядники, співали замовляння давні і бажали всіляких гараздів кожній оселі. Бо кожна хата русича то Святилище Роду, у якому родовий вогонь горить, кожного року разом з Божичем відроджуючись, силою і славою Рода Всевишнього прибуваючи.

 
369 Останнє редагування П'ятниця, 12 січня 2018
Детальніше в цій категорії: « ДАЖБОГ ВІРУЄМО, БО ВІДАЄМО »