Слово Волхва

10-01-2014
Опубліковано в Слово Волхва

ГРА РОЗУМУ

Ми живемо у світі , де практично всі люди (сім'ї , організації, держави ) намагаються бути «сильними», бажаючи досягти в житті максимального успіху. Але насправді, чим більше ми зовні демонструємо «силу», тим більше внутрішньо вважаємо себе слабкими. Світ цілісний і гармонійний. Коли ми дуже прив'язуються до одного з його проявів, моментально починає рости протилежне. Таким чином, будь-який, хто стверджує, що він сильний, просто володіє більш сильною личиною - маскою і грає цю роль (іноді навіть не усвідомлюючи цього). Цілісний людина не грає і не стверджує щось, він просто живе і діє так, як говорить.

Якщо ви ще не досягли цілісності, і відчуття слабкості присутній в вас, воно виявить себе через гордість. Гордість, як і гординя, служить саме для того, щоб прикрити відчуття слабкості. І навпаки. Якщо ви знаєте , що в вас є відчуття слабкості, отже, з імовірністю майже в сто відсотків у вас присутній гординя.

Відчуваючи власну слабкість, усвідомлено або не усвідомлено, ми віддаємо свою справжню силу зовні, приписуючи її комусь або чомусь. Придивіться, більшість людей живе, постійно спираючись на дружину/чоловіка , підприємство, уряд і т.д. Не бажаючи брати на себе відповідальність, ми постійно перекладаємо її на когось іншого.

Згадайте, як тільки ви почули про якусь людину(методі, технології, ліках), який допомагає людям вирішувати проблеми, ви відразу ж говорите собі: «Ось те, що мені треба», - і йдете до нього, використовуєте цей метод, технологію і т.д. І це дійсно допомагає: ви вирішуєте свою проблему або виліковується від хвороби. Але при цьому ви забуваєте головне, що це його досягнення, а не ваше. Таким чином ви передали свою силу і право приймати рішення комусь іншому. Проходить час, знову виникають труднощі, і ви знову бажаєте звернутися до тієї людини або методу, тому що він колись вам допоміг. Але настає момент, коли цей чоловік, метод (організація, партія, держава і т.д.) вже не допомагають.

Так відбувається завжди, тому що фізичний світ - це лише школа для наших душ. Оскільки кожна душа бажає рости і розвиватися, при такій поведінці вона розуміє, що ви знову прив'язалися «до милиць» і не даєте собі рости . Тому старий метод, технологія, організація і т.д. перестає діяти. Ви шукаєте іншої людини , інший метод , (підприємство, держава) , бажаючи за їх рахунок вирішити свої питання. Таким чином , істинне внутрішнє , глибинне розвиток ми підміняємо зовнішньої біганиною і полюванням за тим , що нам не належить , тим самим не виконуючи завдання свого розвитку і ще міцніше грузнучи в Колороді * ( колесі сансари ) .

Кожен раз , коли ви думаєте , що щось зовнішнє зможе вам допомогти (людина , метод , організація , ваші власні «зовнішні » дії ) , ви віддаєте свою божественну силу творіння зовнішнього світу. Людина - частина Всевишнього Бога , і він має в собі все , що йому треба , тому , йдучи шляхом Рідної Віри ( Відичного Православ'я) , завжди шукайте силу всередині себе.

Пам'ятайте , це ви творите світ навколо себе , випромінюючи сяйво ваших душ , тому тільки ви є причиною всього того , що з вами відбувається , і тільки ви , насправді , можете це змінити. Інші можуть лише підказати , допомогти згадати ... себе і свою силу. Усі ситуації , які з вами відбуваються - це ті уроки , які вам треба пройти , розібратися в них і зміниться внутрішньо , тоді зовнішній світ теж зміниться.

Сьогодні багато людей , не маючи Віди - істинного знання про світ , - часто відчувають почуття самотності і беззахисності . Замість того , щоб зрозуміти і розібратися , чому вони відгородилися від реальності , і не сприймають її , вони продовжують розпорошувати свою силу у зовнішній світ . При цьому найчастіше шукають захисту у Бога , духовної організації і т.д. Багато це роблять за звичкою , навіть не знаючи , що може бути інакше . Але невже ви вірите , що Всевишній , Всебог , що побудував цей світ , з усіма його законами , спрямованими на те , щоб ви проходили уроки і розвивалися , буде захищати вас від своїх же законів?

Який батько , посилаючи дитину до школи, не хоче , щоб той всьому навчився , і сам за нього постійно робить уроки ? Ви скажете , що ситуації , в які ви потрапляєте , часто важкі і незаслужено , або , може бути , ви в черговий раз звинуватив Бога в жорстокості і будете боротися , і продовжувати не брати світ , або , навпаки , страждати (Бог страждав і нам велів ) , знову скидаючи з себе відповідальність і передаючи свою силу зовні ? Відхід у крайнощі ні до чого не приведе. Тільки дотримуючись Покону , йдучи шляхом золотої середини , можна досягти успіху.

Істинний Духовний Шлях полягає в тому , щоб не просто « вірити » , а зрозуміти закони світобудови (закони Прави ) і не порушувати їх. Тоді ви автоматично потрапите під захист свого духа- душі і знайдете єдність зі Всевишнім , і отримаєте можливість досягти вічного блаженства світу Прави. Часто люди бажають « знати » , щоб витонченіше порушувати. Ну , наприклад , знати юриспруденцію , щоб мати можливість , порушивши закони , « викрутитися ». Але з божими законами - законами Прави - так не вийде. Знати божий закон - це не порушувати або обходити його , а слідувати йому , і тільки тоді приходить захист і допомогу від Бога.

Наприклад , коли ви знаєте закон Карни й інформовані про те , що може статися , якщо зробите щось проти нього , ви перебуваєте під захистом. Коли ж ви знаєте і йдете проти , немає нічого дивного , що рано чи пізно приходить розплата . На жаль , перебуваючи в невіданні ** , багато людей опираються тільки на те , що бачать. Наприклад , знаючи закон тяжіння , не стрибають з даху дев'ятого поверху , щоб не розбитися. Але , знаючи закон Карни , відмовляються йому слідувати і намагаються його «обійти ».

Проживаючи на своєму життєвому шляху будь-які події , відстежите , як ви самі передаєте свою божественну силу практикам , методам , навчань , релігій , всіляким священним книгам , грошей, слави , влади , таблеткам , лікарям , алкоголю , авторитетам , політикам . Йдучи шляхом Рідної Віри , вчіться внутрішньо « зупинятися » і дивитися в середину себе кожен раз , коли починаєте шукати ту чи іншу опору зовні.

Пам'ятайте , навколишня реальність - ваш твір , тому майте справу з самим собою. Виявляйте мислеформи : стіни страху , болю і неприйняття , які побудували між собою і світом. Чесно , не перебільшуючи і не применшуючи , досліджуйте своє почуття слабкості й обмеженості . І зрозумійте , повірте , усвідомте , нарешті , що все зовнішнє - це майя ( лила ) , ілюзія , брехня , гра , а в вас насправді є все необхідне для процвітання і благополуччя.

Відразу усвідомити Покон і навчиться йому слідувати нелегко , бо мало хто здатний негайно відкинути свої страхи і сумніви. Тому для початку спирайтеся на те , що вважаєте за потрібне ( практику , метод , людини) , але чесно відзначайте це про себе і завжди пам'ятайте про це. Якщо ви спостерігаєте за цим , то рано чи пізно обов'язково настане момент , коли ви зможете відкинути цю опору , в іншому випадку ви не зможете просуватися далі .

Якщо ви вчасно не викинете опору , якою користувалися , то станете схожим на людину, яка ходить у своїх дитячих повзунках , хоча він давно вже з них виріс. Люди схильні прив'язуватися до опори або опор , якими користуються , і поступово це входить у звичку. Настає момент , коли ті методи , які були вчора хороші, сьогодні не працюють , ті релігії , які вчора приносили користь , сьогодні вбивають і обмежують.

Це не означає , що треба все кинути , ні , навчіться цінувати і поважати свої опори , але , ніколи не надавайте їм зайвого значення . Використовуйте їх так , як ви надходили б з допоміжним інструментом , наприклад , подібно до того , як дитина користується « ходунками » , поки не навчиться ходити.

Щоб не стати залежними , наші слов'янські ведичні Предки (православні рідновіри ) ставили знак дорівнює між твердістю і м'якістю , теорією (святий книгою ) і практикою ( раденням ***) . Завдяки цьому вони бачили слабкість сили , а в будь слабкості знаходили силу. Знати , розуміти світ , вміти в ньому жити це означало - відати . Тому завжди в нашому роді були і будуть відають (волхви , відуни , жреці , чарівники ) , ті , які розуміють Життя і її закони краще за інших. Самі пройшовши Шлях (звільнені вчителі ) або хоча б більшу його частину ( незвільнені вчителя) , своїм прикладом вони передають цю мудрість іншим.

Мати якісні особисті взаємини з Духовним Учителем або Наставником - це велика честь , тому його треба любити , довіряти і бути повністю відкритим / відкритої йому . Але і тут не можна прив'язуватися , бо ви і тільки ви можете пройти свій життєвий шлях , і ніхто не зможе це зробити за вас , як би він не старався.

У житті людина може пройти три стадії взаємин зі світом : залежність , незалежність і співпрацю. Залежність - це коли ви силу ставите зовні, коли намагаєтеся зробити так , щоб ваші проблеми вирішували інші . У цьому немає нічого поганого , просто , якщо хочете духовно зростати - дозвольте собі це побачити і спостерігайте , як саме ви це робите. Цей спосіб вирішення проблем засвоюється нами в дитинстві , коли , будучи не в силах самі забезпечити своє існування , ми покладаємося на батьків або на дорослих.

Ви можете і далі так жити , за звичкою , бо дитина все ще живе в вас. Це може виражатися , наприклад , у вигляді звички в усьому покладатися на батька / мати , дружину / чоловіка , господаря / начальника , мера , главу адміністрації. Ви можете просити , вимагати , щоб хтось вирішив ваші проблеми вдома , на роботі , або ходити по вищих інстанціях . Це також може виражатися у вигляді слізних прохальних молитов і прохань про допомогу у Рідних Богів ( Вищих Сил ) або Всебогом . Все це втілює світ дорослих людей , перед яким ви продовжуєте відчувати себе беззахисним .

Але людина - частина Всебога , тому він більш - менш цілісний. Так , в чомусь ви слабкі , але в теж час в чомусь , в якійсь іншій області життя - ви сильні. Усвідомте це і перенесіть свою силу в ту область , де ви вважаєте себе слабким. Ви боїтеся начальства або бухгалтерії , але ви прекрасно керуєте  машиною , наступного разу , розмовляючи з начальником , відчувайте себе автомобілістом на трасі , який прекрасно все бачить і сприймає і т.д. Тоді ваші слабкості розвіються , і ви станете дійсно ... не сильним , а Цілісним , тобто Щасливим .

Сьогодні багато хто шукає захисту і підтримки у Вищих Сил ( Богів , ангелів) - знову-таки це відбувається з почуття слабкості або має на меті задовольнити свої амбіції. Подумайте , з ким вам було б приємніше мати справу : з самостійною людиною або з залежним людиною, яка постійно ниє і вимагає вашої допомоги? При цьому , чим більше ви йому допомагаєте , тим менше він прикладає зусиль , щоб самому чогось навчитися . Кожен з нас відповість: « Краще мати справу з самостійною людиною ».

Чому ? Тому що з ним можна вирішувати якісь складні завдання , які поодинці вирішити досить важко . Те ж саме і з Вищими Силами . Вони нікого не відкидають і володіють безмежним терпінням і терпимістю , підтримуючи та підбадьорюючи кожного, але в конкретних справах покладаються на тих і допомагають тим , хто сам пройшов і вогонь , і воду, і сам може все вирішити. Той , хто « може» - той і маг. Так досягають незалежності. І коли ви навчитеся гармонійно співпрацювати зі світом , використовувати для своєї та загальної користі будь-які його прояви , тільки тоді ви станете котрі відають , справжньою Людиною !

Пам'ятайте , кожному з нас рано чи пізно судилося стати відаютчими , тому життєві ситуації , якими б важкими вони не були , лише допомагають нам набратися сил. Коли ви намагаєтеся пройти їх самостійно , усвідомити , прийняти і навчиться - вони віддають вам силу. Весь світ віддає вам силу! Це не означає , що людина повинна повністю закритися від світу , і сподіватися лише на себе , ні. Просто завжди , до останнього , намагайтеся самі знайти вихід. Тоді будь-яка ситуації віддасть вам свою чарівну силу , а допомогу завжди прийде легко і невимушено - сама собою.

ЩАСТЯ ВАМ !

________________________________

* Колород - ланцюг переродження душі. Продовжується до тих пір, поки душа не опанує законами Прави , і лише тоді вона назавжди йде в божественний світ .

** Невідання - стан інертності та відсутності розуміння законів світобудови.

*** Радення - творіння світла , « ра » - світло, « дення » - діяння . Дія в благості і праведності.

 

ВОЛОДИМИР  КУРОВСЬКИЙ 

296 Останнє редагування Понеділок, 20 листопада 2017