Новини Родового Вогнища

16-06-2020
Опубліковано в Новини

КРАСА ТА МУДРІСТЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ВІДИЧНОЇ ТРАДИЦІЇ

Обожнюю Рідну Традицію, багатогранну та всеохоплюючу, широку та глибоко змістовну.

 У ній є все для гармонійного розвитку людини від народження, проходження земного шляху і до переходу в Інші Світи. У ній є все для зростання душевного, духовного та тілесного.

Слов’янські Обряди сягають глибокої давнини та несуть у собі багатовікову мудрість багатьох тисяч поколінь наших предків.

Тому в Обряді кожна, навіть найпростіша дія має зміст, а  кожне слово молитви має реальну силу.

Коли його проводить справжній майстер - Духовний Провідник (волхв, відун, жрець, кудесник), тоді  весь навколишній простір наповнюється красою та любов'ю, мудрістю та глибиною і дзвенить чистотою та світлом високих вібрацій, бринінням Божественних енергій.

Особливістю Слов’янських Обрядів є те, що вони єднають Божественний  і людський рід в єдине ціле у Роді Всевишньому.

Тому найсвітліші та щирі побажання від рідних на добру життєву дорогу, на світлий шлях, на успіх та достаток несуть у собі силу Неба та Землі, супроводжуючи кожне обрядове дійство, кожне свято, надихаючи та наповнюючи силою для успіху та нових звершень.

У Відичній Традиції є Колодарні, Життєстверджуючі та Життєдайні обряди.

А серед них виділяють Посвяти - Духовні, Варнові та Вікові.

Вікові посвяти, обряди та випробування знаменують досягнення певного вікового етапу  та допомагають нам ростити й виховувати дітей.

Тому ця тема для мене, як матері – особлива.

Хочеться поділитися з вами частинкою величної мудрості, яку дарує нам рідна традиція, адже саме Вікові Посвяти допомагають дітям подорослішати, гармонізувати душу та якнайкраще проживати кризові моменти переходу до старшого віку.

У цій статті я коротко опишу Обряди, які проходили мої донечки :

"Пострижини" - на один рік та "Закосичення" - на 7 років.

Всі ми, як люблячі батьки, бажаємо усього найкращого для своїх дітей.

Виховання та можливість зростання дітей у Традиції - це великий дар для усього роду та усього слов'янського народу.

Це єдність та сила, що повноводною рікою тече від Щурів та Пращурів до нащадків.

Взаємодопомога та загальне творення, співдія, співтворчість - підсилюють всю родову систему, зміцнюють сім'ю та мають чудодійну здатність об'єднувати людей близьких по духу в єдиний організм.

В обряді Закосичення - дівчинка переходить до Навчання (осягнення мудрості Покону, Віди та Повід), Родосвіту, Родоладу, Здрави та інших жіночих наук. Окрім простої допомоги по дому, вона вчиться бути жінкою, тому її відповідальність зростає.

Обряд допомагає дитині розділити в часові періоди на "до" і "після". Що дає їй змогу змінювати власну поведінку, а батькам та рідним допомагає почати відноситись до дитини, як до старшої та більш відповідальної.

Через Посвяту дитина отримує змогу переосмислити своє життя, поглянути на себе з бокк та якісно змінити та покращити власні риси характеру, відкрити нові грані та якості самої себе.

 Допомагає краще зрозуміти поклик своєї душі та більш глибоко усвідомити правильний життєвий шлях, задуматися над тим, що потрібно і чого хоче сама дитина від життя.

Завдяки Посвятам дитина має змогу відчути міцну підтримку роду, міцне та сильне коріння, що наповнює її силою та снагою.

Дитина отримує благословення роду Небесного – Всебога, Богів та Святих Предків, та роду Земного - батьків, дідів, бабусь, божатих та рідних, отримує дари та натхнення до навчання та пізнання життя.

Згідно Відичного світогляду Предків, народження дитини - це перехід з Навного (потойбічного) світу у світ Явний (проявлений, земний).

Перший рік життя дитина пізнає світ через батьків, близьких оточуючих, формує перші Образи у своїй душі, Образи, з якими вона піде у світ, які супроводжуватимуть її все життя.

 Тому цей період особливо важливий в житті кожної людини.

Після першого року життя дитині проводять Обряд Пострижини, що символізує укріплення дитини в явному світі, "відсікання" від світу Нави.

У ході обряду символічно відрізається клаптик дитячого волоссячка, який раніше матуся ховала у припічку (родинне вогнище), для захисту і благословення Велеса і Мокоші.

І коли дівчина виходила заміж (що теж є Посвятою - переходом у сімейне життя), вона діставала своє дитяче волоссячко з печі та спалювала. Таким чином, символічно відбувався перехід дівчини під захист родинного вогнища її чоловіка.

 Кожен Обряд допомагає відчути силу та підтримку роду, близьких, допомагає дитині налаштуватися на земне життя.

Дитина після року отримує вже більш широкий погляд на світ, вчиться більше спілкуватися з оточуючими та відкриває нові території, що сама здатна подолати.

Віковий обряд - це завжди перехід. Перехід з одного стану в інший, завдяки чому людина здатна легше та краще "перелаштуватися" на нові моделі поведінки та взаємодії з собою та оточуючим світом.

Вікові обряди - це можливість виховання та зростання цілісних, здорових та повноцінних дорослих людей, які якісно "прожили" всі рівні дитинства та юності і приходять підготовленими у доросле самостійне життя.

Людей, що здатні нести відповідальність, знають, що также честь та совість, чують голос власної душі.

Саме таких людей - сильних духом, міцних тілом та гострих розумом, допомагає нам виховувати Рідна Відична Традиція.

Людей, що об'єднані єдиними поглядами на життя та світ.

Людей, що мають силу та мудрість приймати один одного, відкинувши гординю, зарозумілість та пихатість.

Усвідомити, що ми є одним єдиним цілим, ми є частинами одного організму - Роду  (Земного та Небесного)   і разом можемо творити свій світ незалежно від зовнішніх факторів.

У єдності сила слов'янських родів. У єдності сила усього слов'янського народу!

Лише разом люди здатні подолати будь-які перешкоди, пройти будь-які випробування, зробити те, що для інших є неможливим.

Разом ми сила!

Дорогі друзі, вже скоро відбудеться день літнього сонцестояння, коли сонечко досягає найвищого куполу.

У цей день наші предки здавна святкували Купала.

Отож запрошуємо всіх бажаючих на святкування, яке цьогоріч відбудеться на місці сили у Києві, на Оболоні - Собаче Гирло (Перунова Роща).

20 червня на 15.00.

Протягом Свята будуть відбуватись навчання, бесіди  та практики Слов'янської Відичної Традиції, Купальский Обряд, народні гуляння та ігри, стрибання через вогонь, співи  і т.д.

Слов’янська Громада - це тепле родинне коло, що єднається біля Святого Вогню.

Це живильне джерело сили та мудрості, де людина може «відігріти» душу та повернути собі небесну та земну Силу свого Роду.

Будемо раді бачити усіх прихильників Слов’яно-арійської Відичної Традиції, Звичаю та Шляху.

Тел. для довідок +380509165205 Яромира.

З любов'ю, Ладомира Куровська

19 Останнє редагування Вівторок, 16 червня 2020