Новини Родового Вогнища

06-07-2020
Опубліковано в Новини

ДЕНЬ ШАНУВАННЯ ВОЛХВІВ, СВЯТО ВЧИТЕЛІВ

У перший повний місяць після Купала, у Слов'яно-Арійській Відичній традиції споконвіку святкується «День Шанування Волхвів».

Сказання Предків, доносять до нас, що під час найвищої точки сонцестояння, Мир-Ману (першолюдина) - з благословення Сварога і Лади отримав від батька Сур’ї-Дажбога, Святий Покон - джерело всіх Ввд і Повід.

Оскільки це було, величезне всеосяжне знання, яке він не міг відразу в себе вмістити, Батько Сварог направив до нього Велеса, як зберігача Відичної Мудрості, щоб він став Учителем і навчив Мира-Ману.

У перший повний місяць після Купала, вони приступили до занять - оволодіння Поконом, Відами і Повідами, Яргою і Священними Станами.  З тих пір цей день вшановується як день Духовних Учителів - Волхвів.

Учитель це - це шлях до Світла і гора знань (го-шлях, ра-світло).  Це ті святі люди, які виконуючи своє призначення повністю зосереджені на духовному Раденні (практиці) і завдяки цьому досягли Ясни (Просвітлення).

 Духовних учителів на Святій Русі традиційно називали - Волхвами.  Волхв - волохатий (довговолосий і бородатий), довге волосся допомагає краще чути інтуїцію, а значить - глас Рода Всебога.

Тому не тільки відаючі люди, але і більшість Богів (проявів Рода Всевишнього) зображують довговолосими і бородатими.

 Першим волхвом (Першоволхвом) Всесвіття вважається сам Род Всевишній, в окремому всесвіті він проявляється - окремим Сварогом.  Сварог будучи Першоволхвом у своєму Всесвіті, вчить людей через свої прояви (дітей) - Рідних Богів.  Так з'являється Древо Рода - древо духовної єдності (спорідненості).

Кожен Бог несе своє знання і силу (спеціалізацію), при цьому саме Велес виступає головним учителем мудрості, чистоти і святості.

Оскільки Велес пов'язаний з таємним, підсвідомим, невидимим знанням, він завжди співвідноситься з Місяцем (повним місяцем і молодиком).

Завдяки Роду Всевишньому, Сварогу і Ладі, Велесу, Перуну, і всім кумам (Кумарам) Божественним Опікунам, силам які ведуть людей «до духовного розуму», існує лінія передачі духовних знань - Радення Свароже Вогнища Родового.

Наповнюючи душі людей Початковим відичним знанням, вони навчають і розкривають Волхвів, святих людей, які вже безпосередньо несуть знання у свої народи, громади і роди.

Завдяки єдності Відичної Традиції в усьому світі, День Волхвів відомий не тільки у нас, але і в інших країнах: Індія, Китай, Японія і т.д.  В Індії він називається - Гуру Пурніма (гуру -гора).  Там вважається, що це день не тільки Божественного, але земного мудреця Вьяси.

Перекази свідчать, що він, вивчаючи Початкову Віду (Покон) записав і класифікував Віди (Ріг, Яджур, Сама, Атхарава), вісімнадцять Пуран і Махабхарату.  Це і є те знання наших Предків, яке було збережено і доповнено місцевою культурою в Індії.

Головна суть святкування Дня Волхвів - це шанування і поклоніння Духовному Вчителю (волхв-гуру), завдяки чому ми об'єднуємося з ним в єдине духовне поле і на тонкому рівні отримуємо доступ до його знань і вмінь.

Уславлення, шанування і поклоніння Духовному Вчителю - це загальноприйнята відична традиція, освячена тисячоліттями.

Вона згадується практично в кожному Святому Письмі і вважається важливою і необхідною умовою для духовного зростання будь-якої душі, яка блукає в нетрях невігластва і пристрасті.

Під «Волхвом» розуміється не стільки людина, скільки єдиний божественний принцип, проявлений через тіло й особистість конкретної людини.  Як приклад, в традиції Радення Сварожого Вогнища Родового, кажучи «Волхв», ми маємо на увазі одночасно:

 а) Первинного Вчителя всіх Учителів і будь-якої  проявленої і непроявленої істоти - Рода Всевишнього;

 б) «Волхва» - як єдність усіх святих і вчителів, як загальний Божественний Просвітляючий принцип Наставництва, який проявляється на нашому шляху і благословляє нас.

 Виходячи з цього принципу, своїм Наставником слід вважати всіх тих, хто коли-небудь допомагав нам у навчанні, вчив нас мудрості.  Це в першу чергу батьки, шкільні та університетські вчителі, тренери наставники і т.д.

  в) Для нас - це також Ланцюг учнівської наступності святих мудреців - Радення Свароже Вогнища Родового, з якими ми пов'язані в цьому житті узами любові і відданості, прийняття та успадкування Світла Рода Всевишнього (Живи) і знаходимося в єдиному Дереві Рода (духовної спорідненості).

 Для Радення Сварожого такими мудрецями є Сварог і Лада, Перун і Велес, божественні опікуни (Кумари), Спаси (аватари) Мир-Ману, Богумир, Дажбо, Рама, Арій, Колодій та Мамай, все Пешоволхви Радення Сварожого і т. д.

Прямий прояв цього Древа Роду і Ланцюга Наступності в нашій Традиції - це діючий Першоволхв, Верховний Волхв РВ РПВ Огнь-Сварг-Володимир (Куровський) і безпосередньо ваш духовний учитель (волхв, який дає вам – Посвяти , дікша-гуру) який є останньою, «замикаючою»  ланкою в цьому Дереві.

г) Безпосередньо Волхв, той живий нині вчитель, який живе біля вас, навчає і благословляє вас, виступаючи дійсним спадкоємцем лінії передачі знань, в якій він пройшов навчання, став Майстром і визнаний Пешоволхвом і Колом Волхвів, завдяки чому отримав право - виступати Духовним Учителем  (Волхвом) для людей.

 Говорячи «Волхв», ми завжди розуміємо це слово як чотириєдність, об'єднання чотирьох цих проявів в одне в єдиному терміні.

 Вони завжди розглядаються разом, хоча звичайно, у відносному сенсі, ми чітко розуміємо що іноді ми маємо на увазі нашого Вчителя як людину, іноді - Рода Всевишнього як початкового вчителя вчителів, іноді - Велеса їх опікуна і покровителя вчителів, а іноді - внутрішнього вчителя, Дживу - Дух Всевишнього всередині кожного з нас.

 У Відичній Традиції - День Волхвів (Гуру Пурніма) відзначається Славленням в честь свого Вчителя і Першоволхва, медитаціями або спогляданням образу Волхва, молитвами в його честь і Живословом.

 У цей день учні відвідують свого Вчителя і Наставників, просять благословення, з'єднуються з його корінням - припадають до їх стоп (прихильність Древу Рода), дарують їм будь-які подарунки, висловлюючи свою вдячність і любов.

  Цей день вважається сприятливим для пошуку Волхва, в цей день сприятливо молити про це Велеса і всіх Вчителів Древа Роду, а також починати будь-яке навчання.

 У стародавні часи на Русі в цей день ті Волхви, які бажали навчати людей, приходили на площі і майдани, певні публічні місця і розмовляли з людьми, а ті могли вибрати собі Волхва.

  Сьогодні це зробити простіше, завдяки доступності інтернету, і можливості подорожувати.

 Традиційне Живослово подяки яке вимовлялося 3, 9, 64 рази в День Шанування Волхвів:

 ВОЛХВ РОДЕ БОЖЕ

  РОДЕ ВСЕБОЖЕ

 ВОЛХВ СВАРОГ ЛАДА

 ТО Е БОЖА РАДА

 ВОЛХВ ВЕЛЕС ЯРА

  ПЕРУНОВА СЛАВА

 ВОЛХВ МОГУТЬ БОГА

  БОГА ДОПОМОГА

 ВОЛХВ ВІДА ПРАВА

  Веде НАС У ЯВА

 ВОЛХВ ТАТО Й МАМА

  ДЖИВИЯ УСЛАДА

 ГОЙ!

 Тлумачення:

 Учитель всього що може існувати і народжуватися Род  Всевишній.

 Учитель - це Сварог і Лада, які творять і підтримують Всесвіт, притулок всіх живих істот, які до них звертаються за допомогою і підтримкою.

 Учитель - це Велес, який вчить мудрості і внутрішньому вогню, це Перун який веде до справедливості і перемоги над своїм невіглаством.

 Учитель - це могутність Всевишнього на землі, його допомога і підтримка.

 Учитель - відає Праву і веде нас до неї в явному світі.

 Учитель - це Батько і Мати, він стає Отцем і Матір'ю праведній людині.

 Дух Божий у серці, радість, яка веде до Світла.

 У Святому Поконі, в карбі Володіння, про це говориться так:

 "Почитати треба Волхвів і настанови їх нарівні з Родом Всебогом і Богами Рідними, бо, відання Прави людям прорікають, вони зі Всебогом з'єднані воєдино, як гілки дерева з коренями своїми, за якими сік життєдайний тече.  Настанови Волхвівські, сказані або написані, - то прямий прояв самого Рода Вседержителя. "

 В традиції Радення Сварожого, прийняття Вчителя (Обряд Радення) означає процес підтримки усвідомленості, проходження Шляху духовного розвитку (Жива-Ярги), постійне навчання Покону, Від, Повід і вмінню творити Родосвіт (світ щастя і гармонії навколо себе).

 Це Священні Стани і практика споглядання, присутності поза двоїстістю (тримання Кона, балансу) коли той, хто приймає (учень) і той, кого приймають (учитель) розглядаються як Одне ціле – Род.

 В якомусь сенсі, співналаштовуючись з Волхвом, людина співналаштовується з Родом Всевишнім, Богами і Предками, отримує від них підказки та підтримку, в кінцевому підсумку, з'єднується з самим собою - Всебогом у своєму серці.

 Ухвалення і поклоніння духовного вчителя дарує пробудження, набуття благополуччя, благословення на духовному шляху.

  У тому ж карбі Покону про це сказано так:

  "Волхв-Учитель світло в душі запалює, все на місця розставляє, суть буття розкриває і напрямок вказує.  Коли ми життя своє вірно і щиро, служінню Учителю духовному присвячуємо, ми так Роду Всебогу служимо.  Тоді нам Небеса відкриваються, до нас Боги приходять навчати і підтримувати душі праведні, бо бачать вони, що і настанови Божі ви прийняти зможете, раз змогли Волхва в серці своєму почути. "

 У 7528 (2020) році День Шанування Волхвів, перший повний місяць після Купали - 5 липня.

  Так уславімо ж ми наших Вчителів і Наставників своїми справами праведними!

 Висловлюю своє шанування, повагу, любов і вдячність Роду Всевишньому, Рідним Богам і Предкам, за Мудрість і Світл,о яким благословляють наші душі!

 Висловлюю своє шанування, повагу, любов і вдячність до свого вчителя, Огнь-Сварг-В'ячеславу, хай буде він у щасті, з Богами, у Святій Праві!

 Висловлюю своє шанування, повагу, любов і вдячність всім відаючим - учителям і наставникам Родового Вогнища, які Раденям своїм бережуть Вогонь Віри і Віди на капищах наших і ведуть людей до мудрості, радості і щастя!

 Першоволхв Кола Радетелів Радення Сварожого Вогнища Родового,

 Верховний Волхв Родового Вогнища Рідної Православної Віри,

 Президент Міжнародної Федерації козацького бойового мистецтва "Триглав",

 Президент Міжнародної Асоціації саморозвитку і цілительства "ЖИВА-Ярга",

 Глава Правління Світового Об'єднання Слов'янської Відичної Культури "Родосвіт"

 Волхв Огнь-Сварг-Володимир (Куровський).

7