Новости Родового Огнища

27-03-2012
Опубликовано в Новости

ЛЕЛЕКА ДАВ ДОБРИЙ ЗНАК КИЯНАМ НА ВЕЛИКДЕНЬ

25 березня Київська громада «Покон Рода» відсвяткувала Величне Свято Великодня Дажбожого. З цього приводу на капищі Перуна зібралося близько двохсот чоловік

Був проведений обряд, під час якого розпалили девять вогнищ та прославили Ярила Красного, Богиню Лелю, які є покровителями весни, кохання, пробудження та розквіту природи. Там, де Ярило пройде – травичка зеленіє. Там, де Леля ступає – квіти розцвітають.

Обрядодії також прочитали славби Макоші та Велесу. Адже, як пояснив кудесник і голова громади Яровит Позняков, Великдень Дажбожий символізує закінчення царювання Велеса, Бога Мудрості і Багатства, що опікувався нами в темний період колодару.

- Прийшов час, коли день збільшується, і в цей період нам покровительствує Бог Перун, - сказав отець Яровит. – Бажаю громаді Молодецького Здоров’я, Бурхливого, сповненого змістом , Життя, Душевного підйому та зростання, Матеріальних Статків, Успіхів та Любові в Серці! Хай Батько Ярило своєю ярою силою допоможе кожній Родині, кожній Людині діяти шляхом Істинним, шляхом Праведним Впевнено  та Легко! З Великоднем! З Весною в Природі та Серці!

Отець Яровит також в загальному колі свята привітав девятеро нових рідновірів, що пройшли днем раніше обряд імянаречення. Кожен з них з великою радістю в серці назвав побратимам і посестрам своє нове славянське імя. Вигуками «Ура!» вітала новобранців громада. 

В цей час над капищем пролетів лелека – як передвісник нового Літа, а також, як знак благословення від Світлих Предків та Рідних Богів кожного рідновіра на добрі справи.

До Великодня громада готувалася заздалегідь. Протягом місяця два рази на тиждень влаштовувались майстер-класи по розпису писанок. Під керівництвом майстринь Зоряни Дзеби та Мудрослави Кульгачової дівчата та жінки виготовили багато чудових писанок. Всі вони мали сакральні словянські символи. А деякі виглядали, як справжні витвори мистецтва. Писанки та кулічі принесли на освячення на капище. Також влаштували святкову братчину. І звеселяли душу співами та танцями під живу музику гурту «Буття».

Тут же поблизу капища був організований ярмарок народних ремесел. Ось так в центрі Києва, в самому його серці пульсувало Величне славянське свято, притягуючи до себе увагу людей, пробуджуючи їх інтерес до Рідної Віри.

65 Последнее изменение Вторник, 31 октября 2017