Обряди

01-02-2012
Опубліковано в Обряди

ОЧИЩЕННЯ

Суть. Обряд Очищення є обов’язковою складовою духовного розвитку та самовдосконалення православного рідновіра. Метою Обряду є утвердження людини на шляху Віри і Віди Православної, духовне очищення її Душі і Тіла. 

В своїй основі Обряд Очищення знаменує своєрідне вмирання старої (забрудненої) сутности людини і підготовку до народження нової. Очищення – це перший етап посвяти. Під час очищення людина полишає свою стару сутність і готується до переходу на вищий щабель розвитку, який завершується обрядом Освячення.

Віда Рідної Православної Віри говорить про те, що людина – це прояв Бога у Яві. У Великому Роді все поєднано – Білоба і Чорноба, тому у світі духовному є Сили Світлі і Сили Темні. Коли людина живе не по законах Прави, вільно чи невільно чинить зле, руйнує Лад оточуючого світу, вона притягує до себе злі, нижчі сили. Вони обліплюють Душу і живляться людською чорнотою. Тим самим в людині порушується рівновага Чорноби та Білоби. Тому до такої людини Світло Рода Всевишнього доходить менше і не так сильно у ній проявляється. Внаслідок цього, навколо її Душі твориться Пітьма, життєві сили тануть, вона починає хворіти, справи не ладяться, і Доля обертається до неї своїм чорним ликом. Коли рідновір сам собі не в змозі допомогти, або від Роду свого Славного він був чужовір’ям відірваний, потрібно творити Обряд Очищення.

Час проведення. Обряд Очищення бажано проводити на спадаючому місяці, над вечір. У разі крайньої необхідності, можна проводити, незалежно від світил, дня і часу.

Утвор для обряду. Для проведення обряду Очищення Духовний провідник повинен мати: ріг для узвару, обрядовий Алатир на підставці.

Особа (родович), що проходить Очищення, повинна мати: якусь стару річ для спалення; нову, не одягнену сорочку, яку їй вишила рідна людина або куплену в особи протилежної статі; хліб, молоко, мед, насіння маку.

Перед проведенням обряду родович сам готує вогнище, збирає дрова та викладає ватру. Важливо, аби було чітке усвідомлення того, що відбувається, що православний збирається позбутись своїх труднощів, хвороб та недосконалости, або повертається у Віру-Віду Предків, і що Духовний провідник лише допомагає йому в цьому.

 
123 Останнє редагування Четвер, 24 травня 2018
Детальніше в цій категорії: « СЛАВБА ВОГНЕСЛАВА »