Новини Родового Вогнища

22-08-2019
Опубліковано в Новини

ОБИТЕЛІ ВОГНИЩАН ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ

У кожній традиції є Школи - певні місця для навчання та передачі знань. Вони можуть по-різному називатися - Ашрами, Даца, Ханако, Вогнища, Скити, монастирі і т.д.  Вони можуть мати свої особливості та правила. Такі центри використовуються в кожній духовній традиції. Найчастіше для позначення такого місця використовується загальний термін - Ашрам.

Під Ашрамом завжди мається на увазі приміщення, де постійно живуть, приїжджають або приходять на час люди, що займаються інтенсивною духовною практикою. Це санскритський термін. У слов'янства, безпосередньо в Традиції "Радення Сварожого Вогнища Родового", Ашрамом називають Вогнища, Обителі або Скити.

Для чого вони потрібні і яка роль обителей у Відичному слов'янстві?

У Раденні Сварожому будь-яка Обитель, Скит, Храм, Капище або Свята Роща - це в першу чергу місце навчання і розвитку душ, місце обрядодійства та поєднання Неба і Землі. Головна мета будь-якої Обителі - навчання шляху Ясни (Просвітлення). Обитель є місцем для проведення Священних Станів (медитацій), занять, проповідей, затворів (ритритів), спілкування, лекцій та обрядів - це способи її досягнення. Родове Вогнище відрізняється від більшості інших слов'янських духовних організацій тим, що в ньому основним є гармонійне проходження Покону (Кону). Такому Шляху, коли внутрішнє (шлях Просвітлення) і зовнішнє (обряди, ритуали, хороводи) врівноважені та рівно важливі, але головним і визначальним є саме внутрішня практика (Жива-Ярга).

У той час коли решта людей занурена в основному лише у "зовнішні" прояви Традиції. 

Для досягнення Ясни (Просвітлення) або хоча б просто глибокої практики потрібні три головні умови:

  1. Учитель (Волхв, Гуру) - духовний майстер, який досяг хоча б перших врат Просвітлення.
  2. Вчення (Метод, Шлях) - для нас це Жива- Ярга (Родосвіт).
  3. Громада - група однодумців, духовних братів і сестер, радарів (практиків). Людей, зосереджених на Раденні, які допомагають один одному на Шляху.

Ці три складових є основою, і без них досягнення високих рівнів духовного розвитку практично неможливе. Так будь-яка духовна практика перетворюється в обрядовір’я або просто театр "реконструкторів" чи любителів езотерики та народного фольклору.

На сьогоднішній час Родове Вогнище РПВ - одна з найбільш масових організацій у Слов'янському світі. Наші Громади, Вогнища, Капища та Школи Рідної Традиції - загальнодоступні.

 Якщо в якійся місцевості немає Вчителя (Волхва), то завжди десь поблизу є Наставник (старший учень) - Відун, Жрець, Кудесник або просто Вогнищанин (обрядодій). Вогнищанами в раденні Сварожому є всі, хто отримав Третю Посвяту і вище.

Якщо нікого поблизу немає, тоді можна підтримувати зв'язок по інтернету, з кимось із відаючих і його Обителлю (Вогнищем), було б тверде бажання практикувати.

Вогнище - це зазвичай його житло, обитель Майстра, місце куди люди приходять за поглибленою практикою, а ОБИТЕЛІ ВОГНИЩАН ТА ЇХ ЗНАЧЕННЯ - деякий час чи постійно. Причому так, щоб не заважати решті світу, та й щоб він своєю метушнею теж нам не заважав. Вогнища (Обителі) є постійні і тимчасові (знімається на час база), малі та спільні Вогнища (Обителі і Скити).

Мале Вогнище - це будинок, житло вогнищанина, духовного майстра початкового рівня, старшого брата (Третя Посвята в Раденні Сварожому), який періодично запрошує свою місцеву, малу групу до себе або в якесь місце для практики Жива-Ярги, вивчення Покону і Слов'янської відичної традиції.

Обителі (загальні, великі) - це житло відаючого (Четверта Посвята і вище) або окреме приміщення, побудоване ним або Громадою. Тут регулярно проводяться духовні практики, Радення та обряди для всіх бажаючих і окремі закриті заняття для Посвячених більш високих рівнів - радарів, вогнищан і відаючих. 

Зазвичай в місті є кілька малих Вогнищ і соборне (головне) Вогнище, члени малих Вогнищ, хоча б раз на місяць обов'язково відвідують соборне Вогнище (Капище, Центр), де проводяться великі спільні свята та різні заходи. 

Як у в малих, так і в великих вогнищах регулярно проводяться заняття з Жива-Ярги, Покону і веідичних наук, різниця лише в рівні навчального Майстра, глибині практики і кількості місць для учнів. В нашій Традиції дуже важлива ланцюга Учнівської Наступності й особисте спілкування (перебування в полі) Наставника або Вчителя, під час цієї взаємодії «самі собою» знаходяться відповіді на важкі запитання, розв'язуються життєві ситуації і отримується ясність Шляху. Оскільки кожен Вогнищанин і Відаючий, окрім загальних занять для всіх, поглиблено займається сам, тому, завдяки його особистій практиці, він створює навколо себе особливе коло Творення, завдяки чому учень глибше розуміє ті чи інші сфери буття. Тому Вогнище (Обитель) - це не стільки матеріальне поняття (приміщення, житло, храм), скільки духовно-енергетичне поле (атмосфера, стан, коло Творення) Вчителя (Наставника).

Велич Родового Вогнища в тому, що наші головні Храми - це Обителі Вчителів. І неважливо, які вони: глиняна хатина глибоко в Карпатських горах, квартира в місті чи багатоповерховий будинок у столиці. Вони можуть жити на особливих енергетичних Місцях Сили, а можуть самі, своєю Живою створювати Місце Сили у своїй Обителі, у своєму Вогнищі - місці, де славлять Всебога, Богів і Предків, запалюють Вогонь і навчають Шляху. Де б вона не була - справжні радарі спрямованітаі тягнуться в Обитель, до Вчителя, як рослини тягнуться до Сонця, для свого життя і зростання.

Навчання або життя в Обителі (Вогнищі) - це необхідний етап на духовному шляху. Приїжджаючи на час або постійно проживаючи, учень дуже швидко досягає вирішення своїх життєвих труднощів, духовного зростання (часто через загострення), по суті він перероджується, стаючи більш цілісною, щасливою і самореалізованою особистістю. 

Природно, цей етап життя свого часу закінчується, і людина йде у світ, готова проявлятися і творити своє нове життя. Для новачків і рідновірів (перша Посвята), які ще не готові і не особливо хочуть міняти своє життя, навчання та життя в обителі не є необхідним. Їх практика ще не глибока, і матеріальні цінності поки що домінують над духовними. Таким людям достатньо обрядів і Славленнь, молитов і слідування принципам моральності.

У той же час ті, хто бажає піднятися вище, коли доведе своїм щирим служінням серйозність своїх намірів, має можливість пройти Ім'янаречення Раденням, стати радарем, Здійснювати радення колословом і, щодня практикуючи Жива-Яргу (слов'янську йогу), йти до Просвітлення. Для людини, яка досягла високого рівня розвитку, життя в Обителі вже не є необхідним. Для нього Обитель - це весь Світ. Він твердий у своєму намірі Просвітлення і вже може успішно практикувати при будь-яких умовах, не ізолюючись від звичайного життя і звичайних людей.

Радення Свароже надихає Вонищан і відаючих іти у світ і «жити у світі, але не від світу», несучи Світло і Мудрість шляху Ясни (Просвітлення).

Регулярне навчання або безпосередньо життя в Обителі для успішного духовного зростання просто необхідне. Пелена матеріального світу прив'язує і захоплює свідомість кожної людини, якщо іноді не вириватися з її чіпких лап, то можна безцільно проживати втілення за втіленням примножуючи своє страждання.

У Раденні Сварожому, традиційно найголовнішим і визначальним Вогнищем (Обителлю, Першопрестольним Скитом) - вважається житло Першоволхва Радення Сварожого, Верховного волхва Родового Вогнища.

Це місце, куди, як джерела живої води, приїжджають волхви, відуни, жреці та кудесники, для того, щоб в особистому навчанні поглибити свої знання і нести їх людям у своїх Вогнищах.

Раніше наш визначальний Духовний Центр був у с.Раштівці, Гусятинського р-ну, Тернопільської області, зараз Першопрестольний Скит у місті Кам'янець-Подільський (Україна). Відаючі, Вогнищани - творіть Вогнища, відкривайте людям свої Обителі, це буде надихати вас до ще більшого зростання. Шукачі, рідновіри, радарі для поглиблення вам просто необхідно час від часу жити в обителі або регулярно приходити в них для навчання.

Саме так досягається Ясна і твориться Світло, Добро і Благо на наших землях.

Огнь-Сварг-Володимир (Куровський)

91 Останнє редагування П'ятниця, 23 серпня 2019