Новости Родового Огнища

17-07-2014
Опубликовано в Новости

СВЯТО ПЕРУНА – ДЕНЬ МОЛИТВИ ЗА МИР, ЄДНІСТЬ ТА ПЕРЕМОГУ

Свято Перуна – День Молитви За Мир, Єдність та Перемогу

Звернення Верховного Волхва Володимира (Куровського ).

Дорогі побратими і посестри, 20 липня уся Слов’янщина - наша Велична Матінка Русь вшановує слов’янського Бога Громовержця –ПЕРУНА.

ПЕРУН – один з найстарших Сварожичів (синів Сварога). Захисник Правди і Справедливості, уособлення всеперемагаючих сил Всевишнього Рода , повелитель  витязів і основа державності. Для уславляння Перуна, який у своїй міці ототожнювався з дубом, це дерево висаджували і ростили в Боголіссях – Священних гаях.

Перун – покровитель грози, росту, поєдинків, вогню, сили, влади, закону, життя, зброї, бойових мистецтв, податель благ та дощу, заступник витязів. Восени Перун замикає небо і йде відпочивати на Алатир-Камінь, а після Різдва, просякнутий Дажбогом, починає збиратися в похід, щоб першим весняним громом і блискавкою дати Макоші пролити чарівний напій Живої Води Ирію. Він разом з Дажбогом (Перун, власне, і є Дажбог, у своїй мирній іпостасі) воскрешає землю, проганяє холод, Мару і Морока. Його святости страшиться вся нечисть і басури, тому вогнищани покривають себе Стрілкою Перуновою для захисту від нечисти і кривди. Для захисту і відлякування лихих сил на ужиткових речах малюються громові знаки – шестикутні зірки.

Перун величний захисник і суворий суддя, тому Предки, йдучи обороняти рідну землю і віру свою, присягалися Перуном, Богом своїм, що не осоромлять слави Вітчизни. Перун – грізний бог, який не тільки дарує життя, але і карає людину за її провини. На честь Громовержця в Родових Храмах постійно горять вогні, які підтримуються дубовими колодами. Щоб був добрий урожай, чоловіки приносили жертви Всевишньому біля дубів, звертаючись до Неба, а жінки –  біля лип, звертаючись до материнських сил Землі. Головними святами Перуна є Купайло, коли Перун з Дажбогом суть одне (у цю ніч саме Перун запалює цвіт папороті) та Перунів день, який випадає на 20 липня (покидання сонцем сузір’я Рака та наближення до вогняного сузір’я Лева). Перун згадується в «Повісті минулих літ» та практично в усіх східнослов’янських літописах, бо його образ (кумир) був встановлений в Києві при  князеві Володимирові: «поставив він кумири на пагорбі, поза двором теремним: Перуна дерев’яного, — а голова його [була] срібна, а вус — золотий». У балтійських словян Перунові був присвячений день тижня, який ми звемо четвер, а вони – перундан.

Нині найблагосніший  час аби скласти шану нашому давньому Богу ПЕРУНУ, як це тисячі літ назад робили наші предки. Особливо в теперішній час коли наші Воїни - Захисники потребують підтримки та допомоги Вишніх Сил.

Тож давайте всі разом зберемось на недільне славлення у дубових гаях чи святих місцях щоб вшанувати Бога справедливості, аби помолитися за МИР на Землях Слов’янських.  

Голови громад Родового Вогнища, усі відаючі і прихильники Славянської Відичної Традиції , Коло Волхвів РВ СРВ - 20 липня закликає усіх до СПІЛЬНОЇ МОЛИТВИ ЗА МИР!

Для тих хто не може фізично  долучитися до славлення на капищах Рода Всевишнього може приєднатися духовно - промовивши молитви о 10.00  годині ранку .

 

Молитва за примирення

Слава Отцю Світовиту, Богу Світу Білого! Нині Ти перебуваєш з нами Боже, в душах, духові та тілах наших. Проявляєшся ясною думкою, світлими помислами та благими намірами. Відчуваю Отче, що звитяга наша примножується і стаємо ми родом всеперемагаючим, як Отці роду Слов’янського – Арії Прабатьки. Сила духу потрібна нам для утвердження Правди, гострота розуму - для утвердження Справедливости, сила тіла – для утвердження миру в Світі. Проявись в нас дарами своїми - Силою Переконання та впевненістю в призначенні своєму.  Будь же Боже повсякчас з нами, в усі дні і ночі, вранці і ввечері, в дорозі та в спочинку, в радості та у смутку, яко єсть Ти миротворець та витязь водночас. Ми ж будемо славити тебе Отче Світовите, треби багаті приносити, та в праведності жити, за заповітом Твоїм, щоб Мир на землю нашу прийшов! Слава Світовиту!

Молитва бранного витязя

 Слава Перуну-Огнекудрому, який стріли кидає на ворогів наших і вірно вперед веде по стежці. Тому що єсть Той воїнам суд і честь, і яко Златорун - Милостив, Всеправеден єсть! Стоїмо, як леви один за одного і тримаємось керманичів своїх. І Перун єсть коло нас і перемоги дає нам! ­

 Молитва Перуну

 Слава Богу нашому, Перуну Світлосяйному! Се Він громами землю пробуджує, тим дух укріплює та душу радує. Кличемо вояцтво Його небесне, що суть Полк Перунів, стати на межі Прави та Яви, Закон Сварожий стерегти. Ото бачимо Сварга небесна вогнями многими виблискує, се отцове наші кують мечі крицеві, у похід збираючись на Тьму ворожу. То ж візьмемо оружжя своє і станемо в лави воєдино, аби з Предками вирушити у битву Вселенську. Хай зростає міць у тілах наших, а світло у душах чистих, бо то йдемо проти безладу, Лад несучи, світи сотворяючи з Богами нашими разом! Слава Перуну!

 Молитва Матері Славі

 Ти небонько синє, звідки Предки прийшли, поглянь на рід земний, взором своїм охопи нас, бо тут нині стоять хоробрі Онуки Дажбожі! Бачимо як дивна птиця летить до нас і віщує вістку добру, що родився наново рід Слав’янський, бо прийшов слушний час і здійснилось проречене! Розгорни крила Матінко Славо, Покровом своїм огорни рід наш, щоб сила усіх Рідних Богів наповняла люд, а життя творили своїми руками, о Тобі уповаючи  Нене! Хай стежкою твоєю ступаємо до Неба, бо там є справжнє життя, а тут радість і пізнання світу Явного! Серце повниться любов’ю, а дух кріпне, тебе славлячи Нене! Тебе чествуємо мати родів Слав’янських, Тобі дари наші сьогодні! Слава Матері Сва!

 Молитва за Вітчизну

 Роде Вседержителю, Боже наш єдиний і багатопроявний, Україна-Мати (Росія, Польща, Чехія, Білорусь тощо), славить Тебе у ділах своїх, прибудь же Боже з нами повсякчас, як Родитель, Світлий предок, що суть нам Отець і Мати. Ми бо є Рід сильний, багатий і вільний! Держава наша то заповіт Праотців, який бережемо і примножуємо пильніше від зіниці ока нашого. Осяй мудрістю Прави та світлим розумом Духовних провідників наших, наповни силою і звитягою  керманичів наших, рідних нам по крові і духу, благослови чесних і відданих правителів та праведне воїнство православне, благослови дарами духовними і тілесними господарів та працівників, та усіх рідновірів православних, возвелич і збагати Мужів Многомудрих, що діють на добро і статок Держави нашої, життя своє кладуть на жертовник Вітчизни та Віри-Віди Православної, хай буде так, нині і повсякчас, від Коляди й до Коляди! Слава Рідним Богам!

 

Молитва Злагоди

Летів Сокіл, на дубові сів, на дубові сів – сльозу пустив. І родилися зі сльози два рідніх брати, день ясненький - Білобог, Ніч темненька - Чорнобог. І з тих пір буя життя, славлю Бога Рода я. Крила Сокола ясного - то могуть Рода живого, Дух, що соколом літає, нас у Сваргу проводжає. Славен Батьку Роде будь! Хай Боги нас бережуть!  Славлю матінку я Славу, і весь Рід наш православний.  Дай Перуне блискавицю, Рода славим й Рожаницю. Сонце Яре хай встає, Рода-Батька вшанує! Гей, Купало, чуєш Ти? Рода славимо в світи. Закликаю всіх Богів, щоб вогонь святий горів. Славим Родову могуть! Хай всі в злагоді живуть!

 

 Молитва за рід людський

 Роде Могутній! Ти є Творець Яви, Нави і Прави, Ти сотворив з Рожаницями Рід Небесний і Рід Земний. Славу тобі складаю, як син (донька) Твій кревний. Славлю Сонце-Дажбога, який сходить над Землею-Мокошею кожного ранку, промінням золотим живить і зігріває Землю Святую, і життя дає роду земному – дітям Богів Православних. Хай слава стоголоса Дажбогу Пресвітлому летить до Ирію і повниться там любов’ю дітей земних. Хай проросте зерно Твоє в душах людських силою Праведною, силою святою Сварожою, щастям, здоров’ям і літами довгими!

Духовне Радення  (практика) творення Миру:

1.Складаємо долоні в намисто Роду. Закликаємо Світло Рода Всевишнього, Животворну Силу Богів (Живу). Уявляємо писанку, що огортає нашу країну. Ця писанка наповнена миром, світлом, любов’ю і злагодою. Наповнюємо образ Живою.

 

Наносимо знаки:

- «Жива розчиняюча», забирає всі негаразди і перепони на шляху становлення миру та єдності;

- «Жива наповнююча», наповнюємо образ мудрості, здоров’я, злагоди, миру та добра в країні;

- «Алатир», несе божественну благодать та єдність;

- три «Перуниці»;

 

Наповнюємо енергією Живи. Закриваємо образ символом «Перунич».

Промовляємо молитву 9 разів:

 

Від могутніх русів походимо, духом і тілом єдині ми з ними!

Від гір Карпатських і до Дніпра-ріки,

від Дніпра до Дону лежить земля наша.

З самим Дажбогом кров'ю і духом єдині.

Від Того й звемося Онуками Дажбожими!

Нині мовимо до Неба:

Боже-Свароже, Дідо Дажбоже, Отче Велесе,

бережіть край наш у єдності та мирі,

і поки Ви з нами доти вікам Трояновим бути!

Славимо Рід Божеський!

Славимо Світ Білий, Сварогом сотворений і Ладом наповнений!

Славимо Світ Інший, де душі Предків сущі!

Відаємо, що життя є радість велика і поки в душах наших благодать,

бути Кривді поверженою, а Желі сліз не лити!

Хай же повниться Небо славами Троянові нашому,

Він бо вмістилище сили і богатирства!

Він тримає єдність краю, роду та світів, від нині і до скону віків!

Слава Трояну!

 2. На протязі дня читаємо колослово:

Роде Всебоже! Силою Богів Рідних укріпи

Мир і благодать рода Українського

Хай злоба і кривда пропадають,

А Дух Животворний мудрістю наділяє.

Хай розвіється пітьма чужоземна

А проявиться благодать Божа, Ранка Сварожого!

 

(Російська)

Род Всебог! Силой Богов Родных укрепи

Мир и благодать рода Украинского

Пусть злоба и кривда пропадают,

А Дух Животворный мудростью наделяет

Пусть развеется тьма иноземная

А проявится благодать Божья, Утра Сварожьего!

 Верховний Волхв Родового Вогнища Слов’янської Рідної Віри Володимир (Куровський)

121