Новости Родового Огнища

29-07-2014
Опубликовано в Новости

СВЯТО ПЕРУНА-СВЯТО СИЛИ ДУХУ,ВОЯЦЬКОЇ ДОБЛЕСТІ!

20 липня 2014 на капищі Перуна, що знаходиться на Старокиїівській горі, відбулося Свято Перуна. Перун - один з найстарших Сварожичів (синів Сварога), захисник Правди і Справедливості, уособлення всеперемагаючих сил Бога, покровитель витязів і основа державності. Перун – повелитель грози, росту, поєдинків, вогню, сили, влади, закону, життя, зброї, бойових мистецтв, податель благ та дощу.

О 10:00 почалося святкове Славлення, яке провів Верховний Волхв Володимир Куровський. Рідновіри вшанували Перуна, закликали його Силу для утвердження Справедливості на наших землях, щоб відновилася державність, сила і слава Русі, було освячено зброю для того, щоб вона використовувалася лише для захисту. 

Після цього тривали козацькі розваги та змагання, де чоловіки показали свою силу та вправність. Почалися вони з утворення чоловічого Кола Сили, чоловіки взяли один одного руками та йдучи посолонь, вигукували «Гей-гоп». В цей час жінки утворили навколо чоловіків обережне коло, щоб підтримати та наповнити воїнів любов’ю та силою. Добре збадьорило та збудило яру силу змагання «Лава на лаву». Цікавим був ножовий бій – він відбувся за допомогою маркерів, а переможців визначали за кількістю помальованих відмітин на тілі. Було також весело спостерігати, як завзятці намагалися стягнути капелюха в крутія з мішком. 

А далі відбулися справжні бої за звання Князя Перунового свята. Бої були тяжкими, доблесні бійці-витязі проявляли себе на повну силу, суддям важко було визначитись з переможцем, декілька разів оспорювалося рішення щодо перемоги між бійцями, призначались додаткові хвилини бою, але все одно було важко визначитись. Всі витязі були майже однаково сильні і звитяжні. Не обійшлось без ран і тяжких ударів, був і зламаний ніс, і розсічена брова. Глядачі щиро вболівали за бійців, було чути гомін і вигуки навкруги.

 Отже, переможці серед чоловіків в категорії до 75 кг:

1-ше місце - Пустовар Влад, м.Кременчук,

2-ге місце - Гринько Павло, м.Київ, 

3-тє місце - Корольчук Огнеяр, м.Рівне.

 

Переможці серед чоловіків в категорії від 75:

1-ше місце - Яловцов Максим, м. Київ,

2-ге місце - Льохін Ігор, м.Кременчук,

3-тє місце - Павлюк В.

 

Переможці серед жінок: 

1-ше місце - Аліса Бужукова, м.Кременчук

2-ге місце - Медуниця-Велегора, м. Київ

3-тє місце - Тирлецька Живослава, м. Херсон.

 

І яке ж Перунове Свято без дощу?! Як тільки закінчилися змаги, Батько Перун дав знак, що він все чує і все бачить, і ніби подякував за те, що його вшанували, гарним дощем. 

Завершився День Перуна хороводами та святковою братчиною.

Тож Свято було вдалим і цікавим, Слава Перуну!

 

91